Головна » простір » ЗІЛ-135 автомонстрів холодної війни

  ЗІЛ-135 автомонстрів холодної війни

  Холодна війна стала справжньою кузнею нової технології для обох країн-учасниць. На щастя, розробленим озброєнням скористатися не довелося, зате вони дали великий поштовх розвитку як важкої, так і легкої промисловості. Окрему увагу в той час приділялася ракетам і їх носіям: все вже прекрасно розуміли, що після показової атаки на Хіросіму і Нагасакі, наступна війна пройде в повітрі.

  Радянської Армії вкрай не вистачало важких платформ для перевезення ракетних установок. Та й інші вантажі, службовці в армії для різних цілях, були морально та фізично застарілими. На зміну цій стародавній техніці прийшов справжній монстр - вантажівка ЗІЛ-135.

  • цільова розробка

   Нова машина була потрібна, в першу чергу, як носій пускових ракетних установок. Під цю необхідність і заточувався ЗІЛ-135, конструктори якого подбали про високої прохідності, надійності і міцності шасі і кузова. Крім того, нова машина повинна була мати високу маневреність, адже мобільність встановлених ракетних установок - запорука того, що вороги їх не скоро знайдуть.

  • трансформер

   Інженери Спеціального конструкторському бюро, що працювали під керівництвом самого В.А. Грачова. вирішили одним махом закрити потреби армії і в нових мобільних шасі для ракетних установок, і в вантажівках, призначених для інших цілей. В результаті наполегливої ​​роботи, була розроблена унікальна схема, яка давала можливість встановлювати на платформу ЗІЛа не тільки озброєння, а й платформи десантних і ремонтних вантажівок. По суті, конструктори зуміли створити справжнісінький трансформер, що підходить практично будь-яким армійським потреб.

  • Ходова і двигун

   Цей монстр міг похвалитися цілою низкою досить своєрідних рішень, які не використовувались до того моменту ніде в світі. Під капотом інженери сховали пару найпотужніших двигунів ЗІЛ-375, кожен з яких приводив в рух колеса свого борту. Це забезпечувало машині додаткову надійність. Також, конструктори вирішили оснастити ЗІЛ-135 незалежної торсіонної підвіскою і гідроамортизатори на колеса крайніх мостів. Два середніх моста ж були жорстко закріплені до рами.

  • Характеристики

   Колісна формула: 8 × 8/4 (перша і остання осі)
   маса: 19800 кг
   Вантажопідйомність: 9000 кг
   Габарити2800 × 2530 мм
   Дорожній просвіт: 589 мм
   двигун: ЗІЛ-375
   Потужність двигуна: 360 к.с.
   ємність бака: 520 л

  • кабіна

   Інженери довгий час не могли впоратися з проблемою на машинах, які несуть ракетні установки. Справа в тому, що при зльоті ракета просто деформувала металеву кабіну. Завдання зумів вирішити доцент МВТУ Цибін, який запропонував виготовляти кабіни зі склопластику. Воно, правда, теж деформується при пострілі - зате вміє саме повертатися до первісної форми.

  • Сучасне життя

   На жаль, жодна, навіть найбільш вдала технологія не може існувати вічно. Кілька модифікацій ЗІЛ-135, призначених для різного використання, цілком успішно проходили службу в багатьох частинах Радянської, а потім і Російської армії. Цивільних машин було випущено дуже небагато - і ті, і інші перестали сходити з конвеєра в 1993 році.