Головна » наука » Хибні уявлення заважають про астрономію і космосі

  Хибні уявлення заважають про астрономію і космосі

  Якщо підняти погляд на нічне небо далеко за містом, то на людину немов обрушується нескінченність з мільярдами зірок. Іноді проносяться комети, метеори і боліди. Краса неймовірна ... Ось тільки більшість з фактів, що проносяться в цей момент в голові - зовсім не відповідають дійсності.

  мільйони зірок

  Ми бачимо нескінченну кількість зірок і їх неможливо порахувати. Таке твердження ми чуємо чи не з дитинства. Ось тільки і порахувати їх можна, і кількість їх в рази менше. У місті можна побачити від сили 20-30 зірок. Поза міст і джерел світла на небосхилі налічують до 6000 об'єктів, що світяться. Мільйонами можна вважати Чумацький Шлях, але, погодьтеся, ми його бачимо як суцільну білу смугу, а не окремі точки.

  У комети один хвіст

  Більшість комет володіють двома хвостами. Один - газовий, який ми бачимо. Це газові викиди космічного тіла, які запалюються від сонячного вітру. Другий - пиловий, який практично не видно. Найцікавіше в тому, що хвости ніяк не вказують на напрям руху об'єкту. Їх вектор залежить виключно від положення щодо Сонця.

  Планети видно тільки в телескоп

  П'ять об'єктів Сонячної системи можна побачити навіть в місті (якщо вимкнути освітлення). Це Сатурн, Марс, Юпітер, Венера і Меркурій. Останні два видно через їх близькості до Сонця. Їх найкраще спостерігати в сутінки. Решта дрейфують вночі по небу. Вони досить відображають світла Сонця, щоб їх було можна побачити.

  Полярна зірка - найяскравіша

  Типове оману через те, що багато хто з людей тільки її і знають. Насправді, це об'єкт середнього ступеня яскравості. Важлива вона тільки своєю стабільністю щодо небесного північного полюса як орієнтир.

  Великий ківш - це і є Велика ведмедиця

  Найсмішніше, в тому, що ківш плутають з усім сузір'я Великої ведмедиці. Ось тільки основна маса людей може знайти іменний ці 7 зірок. А сама ведмедиця набагато більше. З іншого боку, більшості не плавати в морі без компаса і навігатора. Тому вистачить і можливості знайти тільки Великий ківш.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями - зроби репост!