Головна » Суспільство » Заробітна плата президентів

  Заробітна плата президентів


  10 місце: До недавнього часу президент Грузії отримував платню $ 200 в місяць - гідне, мабуть, дрібного клерка. Після створення Джорджем Соросом грузинського фонду розвитку реформ, зарплата першої особи держави збільшилася до $ 3000 в місяць.

  9 місце: Одним з найбільш низькооплачуваних за офіційними даними є президент Туркменії - 900 $ в місяць. Однак бідним пана президента назвати не можна: капітал державно-комерційного Президент-банку, статутний капітал якого становить особисті кошти президента - це $ 65 млн.

  8 місце: Офіційна зарплата президента Лукашенка - близько $ 300 в місяць. Неофіційні джерела наводять цифру $ 2300.

  7 місце: Парламент Азербайджану не раз скорочував своєму президенту платню. Після декількох урізувань воно становить $ 16,5 тис. Болівійський лідер Ево Моралес скоротив собі зарплату сам: тепер вона трохи більше $ 1800 в місяць.

  6 місце: Італійський президент теж вирішив, що його зарплата не відрізняється скромністю ($ 156 000 на рік), а тому з 2007 він отримував на 47 000 $ менше.

  5 місце: Підвищувати собі зарплату небезпечно. На своєму досвіді в цьому переконався британський прем'єр-міністр Тоні Блер. Зарплата прем'єра - трохи менше $ 350 тис., Вона складається з базової зарплати члена парламенту (? 59 686) і платні першого лорда казначейства (? 126 085). Блер оголосив, що на відміну від своїх попередників намір отримувати все, що йому належить. До нього було не прийнято. У відповідь на Блера посипалися звинувачення в жадібності.

  4 місце: Найбільша зарплата в Європі у президента Ірландії, який обходиться своїй країні в $ 350 тис. На рік.

  3 місце: До числа найвищих відноситься зарплата японського прем'єра - трохи менше 400 тисяч доларів.

  2 місце: Традиційно вважається, що найбільш високо оплачуваним є президент США. А адже з 1 січня 2001 року його зарплата становить $ 400 тис. На рік, не рахуючи різноманітних бонусів - компенсацій всіляких витрат і, зрозуміло, безкоштовного проживання в Білому Домі.

  1 місце: Найбільше отримують сінгапурський президент і прем'єр міністр. Зарплата чиновників в Сінгапурі - найефективніша форма боротьби з корупцією. Цими посадами дорожать в буквальному сенсі! Прем'єр отримує 1 млн. Доларів і бонусів на 2 млн. Президент отримує всього на півмільйона доларів менше.