Головна » природа » Живі джерела світла

  Живі джерела світла

  Природа не скупиться на подарунки. Кого-то вона наділяє грацією і легкістю, кого-то - розумом і хитрістю. Для істот, які виходять з укриттів під покровом ночі або постійно живуть в темряві, вона також дещо припасла.

  Риба-топірець

  Мешкає в глибоких водах в 200-1000 метрів від поверхні. На її черевці є фотофори, що випромінюють зелене світло. Інтенсивність світіння змінюється, в залежності від сили природного світла, що проникає крізь товщу води. Протівотеневой ефект, створюваний сяйвом, яке випромінює риба, робить її менш видимої для хижаків.

  ночесветка

  З давніх-давен мореплавців і рибалок заворожували світяться біля берегів морські води. Світло випромінюють дінофлагеллятори, одноклітинні істоти, у великій кількості скупчуються у верхніх шарах води.

  Кальмар вампір

  Головоногий молюск, нахивают ще пекельним вампіром, живе на глибині не менше чотирьох сотень метрів, де кількість кисню в воді зведено практично до нуля. На тілі істоти розташовується велика кількість контрольованих фотофор. Вампір регулює частоту, тривалість і силу світіння. Відчувши неприємності, молюск викидає сяюче слизової хмарка.

  Скорпіони

  Фотографи, охочі дістати знімки скорпіонів, що ховаються під покровом ночі, використовують ручні UV-лампи, під якими істоти починають світитися. Вони не здатні біолюмінесціровать, але містять флуоресцентні речовини, що активізуються під ультрафіолетом.

  гриби

  Mycena lux-coeli, "селяться" на впали деревах, не виростають понад 2 см. Але люмінесцентні властивості їх настільки сильні, що сині видно за півсотню метрів. Є версія, що гриби світяться для того, щоб привернути увагу комах.

  личинки

  Новозеландська печера Вайтомо виглядає, як небо, всіяне зорями. Такий ефект створюють личинки грибного комарика, тче гнізда з шовковистих ниток, покритих липким речовиною. Звисають вниз ниточки служать приманкою для равликів, комах та дорослих комарів, службовців їжею для личинок.

  світляки

  У сімействі світляків налічується приблизно 2 тисячі видів, і у кожного з них типи органів світіння відрізняються. Найчастіше це Лантерна, розташовані з боків черевця. Світлові сигнали служать засобом спілкування між самцями і самками.