Головна » простір » Вся правда про таємничі бойових ченців Шаолінь

    Вся правда про таємничі бойових ченців Шаолінь

    Стародавній китайський монастир Шаолінь давно перетворився в культурне явище. Поширення буддизму з Азії на Захід, Брюс Лі і навіть історія про "Зоряних війнах" і "Кунг-фу Панда" була натхненна цим монастирем. Однак більшість з нас практично нічого не знає про те, ким насправді є таємничі бойові монахи Шаолінь. 

    • Його заснували індійці

      Монастир Шаолінь є невід'ємною частиною китайської культури, але засновником його був мандрівний буддійський чернець з Індії - Бату. Під його керівництвом був побудований перший монастир, який поступово розвинувся в цілу школу.

    • бойові ченці

      Багато хто думає, що Шаолінь став першим монастирем, де практикували бойові мистецтва. Насправді, ще за століття до його створення існували центри навчання воїнів-ченців в Індії. Крім того, в Тибеті також існував особливий орден, який користувався заступництвом самого Далай-лами.

    • Кунг фу

      Історія кунг-фу також почалася задовго до Шаоліня. На час становлення династії Мін (1368-1644 р н) Шаолінь дійсно став асоціюватися саме з цим бойовим мистецтвом, але на ділі еталонні техніки кунг-фу зародилися приблизно в 500 р до Р. Х.

    • Перевертень з Шаолінь

      У другій половині 19-го століття жив чоловік на ім'я Тай Джин, прозваний Оборотнем Шаоліня. Хлопчик народився з гіпертрихоз: перелякані батьки віднесли немовляти в ліс, де його знайшли монахи монастиря. Тут його виростили і виховали воїном-буддистом - легенда свідчить, що Тай Джин став єдиним за півстоліття людиною, який опанував техніку Дим Мак, смертельного дотику.

    • японські пірати

      На початку 16-го століття прибережні міста Китаю постійно розорялися японськими корсарами-вака. У 1553 року вони знахабніли настільки, що атакували і захопили величезний прибережний місто, Ханчжоу. Імператор Китаю направив 120 шаолиньских ченців на боротьбу з вака, і ця невелика група змогла повністю зачистити узбережжі країни.

    • Цзеба

      У фільмах про кунг-фу часто показують, як шаолиньские ченці на чолі наставники малюють дев'ять круглих точок (по три в кожному ряду), які носять назву "Цзеба" (Jieba). Ця священна мітка служить ознакою того, що монах завершив своє навчання. Кожна точка символізує одне з дев'яти основних правил поведінки, яким має слідувати кожен монах. Світові відомо всього 43 людини, яким вдалося до кінця пройти церемонію нанесення священної мітки. Серед них є один італієць - Франко Тестіно (відомий як Ши Янь Фан), настоятель буддійського храму в Каліфорнії. 

    • Зоряні війни

      В одному з інтерв'ю Джордж Лукас зізнавався, що на створення саги "Зоряні війни" його надихнули монахи Шаоліня. Між історіями появи Ордена джедаїв і Шаолиньского монастиря також є чимало спільного. У фільмі "Зоряні війни. Епізод III: Помста ситхів" Палпатин наказує Анакину Скайуокеру вчинити напад на храм джедаїв і вбити всіх юнаків, які там навчаються. Шаолінь мав схожу долю: в XVIII столітті імператор Цянь Лун розпорядився знищити монастир і всіх його мешканців, включаючи дітей.