Головна » простір » X-2 Синсин перший японський стелс-винищувач

  X-2 Синсин перший японський стелс-винищувач

  У минулу п'ятницю Японія увійшла в список небагатьох країн світу, що випускають бойові літаки п'ятого покоління. Довгий час єдиними постачальниками подібної технології залишалися США, Росія і Китай. 

  • X-2 Синсин став відповіддю Країни висхідного сонця американському F-35 Lightning II, російському Т-50 і китайському J-20. X-2, найменування якого перекладається як "Душа неба". Він знаходився в розробці цілих десять років і коштував уряду Японії понад 294 мільйонів доларів.

  • Провівши відкриті льотні випробування, Японія показує решті світу, що її оборонну промисловість слід сприймати серйозно. За словами Такахіро Йошида, представника Міністерства оборони країни, X-2 Синсин володіє дуже високою маневреністю і підвищеними стелс-характеристиками, що залишають позаду характеристики найдорожчою машини американців - реактивних F-35 Lightning II.

  • У виробництві корпусу літака використовувалися стелс-технології та композиційні матеріали. Два турбореактивні двигуни дозволять Синсин моментально розвивати надзвукову швидкість, навіть без форсажу.

  • Крім того, концерн Mitsubishi реалізує на X-2 ексклюзивну технологію самовідновлення управління польотом. Таким чином, комп'ютерна система стане враховувати отримані в бою пошкодження, щоб коректувати поведінку всієї машини в цілому.

  • Очікується, що бойові літаки нового покоління увійдуть до складу японських збройних сил вже до 2022 року.