Головна » простір » X-Planes НАСА знову запускають секретну програму

  X-Planes НАСА знову запускають секретну програму

  Ми настільки звикли до сучасних літаків, що вже не уявляємо їх інакше. Але в 1940-х роках НАСА проводили надсекретну програму X-Planes, в рамках якої проводилися неймовірно інноваційні та просунуті технології, що змушують інакше поглянути на розвиток літакобудування. Тут були планери без хвостів, літаки без пілота і крил, літаки, здатні розгорнутися на 180 градусів в небі і оснащені ракетним двигуном. Для найбільш амбітної авіаційної програми коли-небудь існувала не було ніяких кордонів. 


  //]]>

  • повернення

   Сьогодні проект X-Planes повертається. НАСА представила новий план 10-річної експериментальної програми, спрямованої на розвиток повітряного судна, яке буде тихіше, екологічніше і набагато швидше існуючих літаків. Серед розробок названий надзвуковий двигун настільки тихий, що ви просто не відрізните його роботу від звуку двигуна звичайного автомобіля.

  • витоки програми

   Робота над X-program почалася після Другої світової війни, коли НАСА об'єдналися з ВВС США, щоб подолати звуковий бар'єр. Разом ці структури створили Bell X-1. У 1947 році, високо над пустелею Південної Каліфорнії, пілот Чак Йегер став першою людиною, що досягли швидкості в 1 Мах.

  • X-13

   Одним з найбільш радикальних проектів того часу став X-13, відомий як Vertijet. Він міг злітати вертикально, парити, літати, як звичайний літак і приземлятися як вертоліт. Для всього цього конструктори оснастили Vertijet "вектором тяги": парою турбореактивних двигунів, керованих пілотом.

  • X-31A

   Потім був X-31A, суперподвіжний військовий корабель, який міг повернути на 180 градусів прямо в повітрі. Там, де інші літаки виходили з-під контролю, цей красень показував чудеса акробатики, здатні вразити навіть птицю. X-31A отримав звання найшвидшого літака землі - на власній реактивному струмені він досягав швидкості в дев'ять разів більшою за швидкість звуку.

  • Нові горизонти

   В рамках нової програми НАСА заявили про впровадження післявоєнних розробок в цивільну авіацію. Тобто в перспективі у США з'являться лайнери, здатні розвивати немислиму швидкість. Єдиним мінусом таких польотів залишається надзвуковий бар'єр, подолання якого просто оглушливо.

  • QueSST

   Літак нового покоління буде створений із застосуванням Quiet Supersonic Technology. Фахівці НАСА експериментують з формою повітряного судна, щоб спроектувати "тиху" звукову хвилю. Це і справді можливо, ось тільки створити громадянський авіалайнер незвичайної форми буде досить складно.

  • X-57 Maxwell

   І це ще не все. Раніше в цьому місяці НАСА продемонстрували перший в світі електричний літак, що працює від 14 спеціальних батарей, здатних заряджатися від поновлюваних джерел енергії. Навіть нова надзвукова струмінь буде горіти тільки на низьковуглецевих видах біопалива.