Головна » простір » Ядерний могильник віком в два мільярди років

  Ядерний могильник віком в два мільярди років

  Деякий час назад при розкопках в центрі Африки люди знайшли дивний пласт, більше схожий на ядерне поховання. Недалеко від знахідки дійсно є уранові розробки Окло, але лічильники вчених показали присутність ізотопів, неможливих без збагачення урану і подальшого його використання.

  Прихильники пошуку слідів інших цивілізацій відразу оголосили, що тут мільйони років тому був ядерний реактор. Противники наполягали на тому, що якимось чином сформувалася область, де уран почав реакцію напіврозпаду і подальше вивільнення продуктів напіврозпаду.

  Перша версія вже десятки років дратує вчених, адже вона вводить занадто багато нових ввідних. Але теорія ідеально пояснює "освіту Окло".

  Ще одним аргументів версії з штучним походженням пласта є сама природа місця. Пласт був накритий товстим шаром базальту, одного з найбільш щільних і твердих каменів на планеті. Ніби хтось спеціально вибрав і підготував ділянку.

  На даний момент реакція в пласті, вік якого близько 2 мільярдів років майже закінчилася. Причина природна - в покладах майже закінчився ізотоп 235U.