Головна » простір » Занедбані об'єкти СРСР, що вражають уяву

  Занедбані об'єкти СРСР, що вражають уяву

  СРСР припинив своє існування ще кілька десятків років тому - але пам'ятники цього великого колоса до сих пір розбурхують розуми мільйонів. Керівники ніколи не забували, що правлять імперією: розмах будівництва завжди відповідав статусу. Занедбані нині споруди були, колись, жвавими місцями, де провели своє життя цілі покоління людей. Дивіться ж, як виглядають місця, які і сьогодні пригнічують своїм розмахом. 

  • місто Промисловий

   Тут жили і працювали тисячі людей. На початку 90-х, коли еру соціалізму змінило час дикого капіталізму, шахта перейшла в розряд нерентабельних. Підтримувати місто ніхто не поспішав: відключили комунікації, зникла вода, електрика, водопостачання. Жителі "Промислового" втекли з рідних стін, змушені шукати притулку в сусідніх селищах.

  • об'єкт 825

   Секретна база підводних човнів була побудована неподалік від Балаклави. Уряд настільки тряслося над безпекою, що відвідати цю базу не міг ніхто, крім особового складу і тих, кому був виписаний пропуск на найвищому рівні. У 1995 році все, як водиться в нашій країні, накрилося мідним тазом.

  • кладовище вертольотів

   Це, звичайно, ніяка не архітектура - але пройти повз справжнісінького кладовища вертольотів ми просто не могли. Тут, на південному заході Ленінградської області, неподалік від села Горелово, зберігся занедбаний військовий аеродром. Його активно експлуатували аж до 1992 року. На майданчиках досі чекає свого часу заіржавіла техніка.

  • табір ГУЛАГ

   Ось за цими артефактами нудьгувати не буде ніхто. Табори покрили Сибір мерзенної цвіллю; тут гинули тисячами і намагалися будувати убоге життя десятками тисяч. Зараз все це жахливе спадщина нашого минулого гниє під милосердною п'ятої природи.

  • Будинок на горі Бузлуджа

   Моторошне в своїх масштабах будова, яке прийшло в занепад відразу після розпаду СРСР. Воно було задумано як будинок болгарської комуністичної партії, але життя вирішило інакше. Будинок-пам'ятник, будинок-привид, будинок-смерть. Саме така архітектура і цінувалася в Країні Рад.

  • Прип'ять

   І, звичайно, в цьому списку повинен бути один з найпохмуріших міст планети. Чорнобильська аварія стала жахливою катастрофою, пам'ять про яку жива до сих пір - і буде жива завжди. Кажуть, деякі місцеві вже повернулися в Прип'ять і намагаються налагодити тут побут.