Головна » простір » Забудь Гаваї!

  Забудь Гаваї!

  Поки в кожному місті світу не виявилося на свій власний серф-споту, де кататися можна хоч цілий рік, любителі цього екстремального виду спорту приречені мріяти і збирати гроші, щоб раз-другий на рік з'їздити на інший край Землі, де проблем з хвилями немає. На думку відразу приходять Гаваї або австралійське узбережжя, однак, далеко не тільки там є сенс ловити хвилю. Ми нарахували як мінімум десять місць на планеті, де можна посерфити. Подивися, може, є щось поблизу.

  1. Pororoca

  де: Місце впадання Амазонки в Атлантичний океан, Бразилія

  У перекладі з місцевого, Pororoca означає "великий рев" і, думаємо, немає сенсу доводити, що потік води, що змиває прибережні дерева, дійсно видає неслабкий шум. Саме тут два рази на рік зустрічається приливна хвиля заввишки до 3,7 метрів. На гребені однієї з таких серфінгіст Пікурута Салазар примудрився протриматися 37 хвилин і проїхати рекордні 12,5 кілометрів.

  2. Standing wave

  де: Центр Мюнхена, Англійська сад

  Навряд чи інженери, які розмістили в 1970 році в руслі річки бетонні плити з метою послабити потік, підозрювали, що за це їх будуть дякувати нинішнє покоління серферів. Тут, в самому центрі Мюнхена щодня збирається до 100 спортсменів з дошками, які бажають протистояти потоку в 20 тонн в секунду, що проходить по вузькому каналу.

  3. Habitat 67

  де: Набережна Marc-Drouin Quay, центр Монреаля

  12 років тому олімпійський байдарочники Коран Аддисон вперше спробував встати на дошку в потоці річки Святого Лаврентія, недалеко від житлового комплексу Habitat 67. Хвилі, створювані тут в результаті нерівностей дна, так надихнули спортсмена, що він відкрив школу міського серфінгу, а тепер лобіює прийняття проекту по установці спеціальних блоків-хвилерізів в усьому Монреалі.

  4. Severn Bore

  де: Глостершир, Великобританія

  У цьому місці, де води Брістольського каналу впадають в Північний Лиман, в особливо сильні припливи висота хвиль досягає 2,8 метрів. Та й розташований неподалік паб Severn Bore робить серф-спот привабливим не тільки для спортсменів, а й для простих глядачів.

  5. Озеро Мічиган

  де. Східний берег озера, США

  Мабуть, єдине озеро, де сили вітру вистачає для створення в стоячій воді хвиль, достатніх для катання. Придатних для класного серфінгу днів в році, правда, всього 10 і ловити їх потрібно протягом усього літа.

  6. Берег Скелетів

  де: Узбережжя Людериц і Свакопмунда, Намібія

  Через відсутність налагодженої інфраструктури в цій зоні для серфінгу поки не так багато туристів. Так що, якщо є бажання відірватися від світу, то тобі пряма дорога в Намібію.

  7. Cox's Bazar

  де: Бенгальська затока, південний схід Бангладешу

  Залишається порадіти наполегливості місцевої серферскіх школи, яка не тільки змогла легалізуватися в цій ісламській країні, але навіть провести в 2005 році перший конкурс.

  8. Busua Beach

  де: Курорт бусу, західне узбережжя Гани

  Тихий серферскіх рай, знають про який лише деякі, а тепер ще й ти. Тепла вода і нескінченний потік з Південної Атлантики дають можливість кататися тут чи ні цілий рік.

  9. Reykjanes

  де: Південний захід півострова Рейкьянес, Ісландія

  Наскільки постійно низькі тут температури, настільки ж спонтанними тут хвилі. Так що для катання на серфі біля берегів Ісландії тобі неодмінно знадобиться гідрокостюм і запас терпіння. Ще не завадить захист для ніг, а то вулканічне дно не дозволить зайти в воду.

  10. Аравійське море

  де: Місто Салала, південна провінція Дофар, Оман

  Тут також можна досхочу побігати в постійно теплом море і при цьому не зустріти нікого більше, настільки тут мало спортсменів. Хоча може справа в мешкають тут акул, так що дивись по сторонам.

  Бонус: Антарктида

  Так-так, тут теж можна кататися на серфі. Правда, якщо тільки ти - суперпрофі, який уклав контракт з RedBull. Саме так вчинив Рамон Наварро в 2013 році, ставши першим і поки єдиним серфером в Антарктиці. До речі, без спеціального гідрокостюма він би не протягнув у крижаній воді і двох хвилин, так що взагалі забудь про це місце.