Головна » речі » Навіщо людині понти

  Навіщо людині понти

  Понти знайомі кожному, хто живе в сучасному суспільстві. Це зовнішні ознаки соціального успіху: дорогі автомобілі, телефони, одяг та інші привілеї, недоступні "простому" людині. Це ті символи багатства, які хоче отримати більшість людей. На них ми витрачаємо час, фінанси, здоров'я і навіть життя. Недарма кажуть у народі: "Понти дорожче грошей".

  У тлумачному словнику мови В.І. Даля значення цього слова пояснюється терміном "понтіровавшего" - грати в банк, штос, проти банкомета, ставити куш на карту. Той, хто так робить, ризикує і виділяється на тлі інших людей, як герой або героїня. У житті все відбувається трохи по-іншому.

  Давайте уявимо собі картину: хтось уже придбав необхідні дорогі атрибути і думає, що тепер виглядає в очах оточуючих важливою і впливовою персоною. Але чи став він таким насправді? Навряд чи. Адже по суті понти потрібні лише для того, щоб інші дивилися і заздрили.

  Хто винен?

  Понти - явище недешеве, небезпечне і заразне. По-перше, вони призводять до зайвих витрат. Гроші витрачаються на зовнішню мішуру замість дійсно важливих справ, наприклад, освіту. Потім коштів починає не вистачати і людина влазить в кредити.

  По-друге, він стає залежним від рабської установки, яка звучить просто: "А що про мене інші подумають?" Його самооцінка страждає від чужої думки. Прагнення "здаватися" успішним стає головним стимулом життя людини, його другою натурою.
  Безсумнівно, це приносить вигоду зацікавленим особам: виробникам і реалізаторам цих самих понтів. Саме вони формують суспільство споживання і відповідну моду, якій потрібно слідувати. Покупець, як відомо, не отримує нічого, крім постійного стресу невідповідності.

  Що робити?

  Психологи сильно стурбовані: хронічна депресія - це бич сучасної епохи. Люди одержимі кредитами. Вони витрачають гроші на покупку дорогих речей, щоб виглядати не гірше за інших, на рівні. І за зовнішній престиж їм доводиться розплачуватися своїм здоров'ям.

  Як уникнути стресу? Потрібно відмовитися від ущербної ідеології споживання, розвивати себе і ставати самодостатньою особистістю. Це набагато цікавіше, ніж щурячі перегони за черговою іграшкою. Людині завжди є до чого прагнути. Спробуйте знайти себе!

  Сподобалася стаття? Сдалал репост, щоб поділитися нею з друзями!