Головна » простір » Навіщо ЦРУ шкодили Росії на Олімпіаді

  Навіщо ЦРУ шкодили Росії на Олімпіаді

  Останній тиждень зимових Олімпійських ігор в Пхенчхані була наповнена абсолютно неймовірними антидопінговими скандалами. Мова, в першу чергу, йде про Олександра Крушельницького, який був змушений відмовитися від бронзової медалі після того, як в його крові був виявлений мельдоній. Ідіотизм ситуації просто зашкалює: до чого керлінгістів одноразово приймати препарат, який абсолютно ніяк не допомагає, зате чудово виявляється на тестах? Найдивовижніше те, що на невідповідність звинувачень у допінгу звернули увагу і представники американської преси - в декількох статтях було висловлено припущення, що ЦРУ могло навмисно саботувати проби російських атлетів. Чи так це насправді? 

  • Навіщо в керлінгу мельдоній

   Мельдоній дійсно допомагає підтримувати здоров'я серця шляхом збільшення кровотоку. Непрямим чином він підвищує рівень енергії спортсмена, але для цього його треба приймати курсом. Одноразовий прийом не веде взагалі ні до яких результатів. Крім того, керлінг вимагає точності, стратегічного мислення і фокусування. Фізична активність йде на другий план - представник датської команди керлінгістів в одному з інтерв'ю заявив: "Допінг, що підвищує тонус нервової системи - це останнє, що взагалі потрібно керлінгістів".

  • Допінг для бобслею

   Аналогічна ситуація простежується у російської спортсменки з команди з бобслею, Надії Сергєєвої. Дівчина пройшла масу допінг-тестів і всі вони показали негативний результат. Потім, абсолютно несподівано, черговий тест показав наявність в її крові препарату триметазидину, який (як і мельдоній) підвищує енергетичний метаболізм серця. Для бобслею такий допінг потрібен приблизно так само, як і для керлінгу. Одноразове застосування не дає ніяких переваг, зате в крові препарат зберігається дуже довго і прекрасно визначається тестами МОК.

  • Ми не винні

   І Сергєєва, і Крушельницький заперечують звинувачення у вживанні заборонених речовин. Проте обидва спортсмени акредитації здали і покинули Олімпійські ігри - сперечатися в такій ситуації сенсу вже немає. Видається малоймовірним, що двоє росіян навмисно приймали ліки, які не приносять їм ніякої користі, але майже гарантовано будуть виявлені, і ці проби завдадуть величезного удару не тільки по ним, але і по всім представникам Росії на Олімпійських іграх.

  • Допінг від ворога

   Очевидне припущення: мельдоній і тріметазідіновий порошок був якимось чином доданий в їжу або пиття російських спортсменів. Тест покаже позитивний результат і при одноразовому застосуванні. Фактично, заперечувати існування на міжнародній арені сил, яким буде на руку чергова дискредитація Росії в світовому спорті, буде просто нерозумно. Навіть два звинувачення в допінгу можуть серйозно вплинути на престиж Чемпіонату світу з футболу, який відбудеться вже цього літа.

  • Кому це вигідно

   Однією з очевидних груп прихованого впливу на арені міжнародного спорту є Центральне розвідувальне управління США. Саме фахівці ЦРУ надали в 2002 році сфабриковані докази існування зброї масового ураження в Іраку, що дозволило США почати військову операцію в цьому регіоні. Фальсифікація інформації взагалі залишається мало не головною зброєю американської розвідки. Колишній заступник директора ЦРУ Майкл Моррелл відкрито заявляв, що Управління має намір "змусити росіян заплатити за втручання у вибори президента США". Чи справді ЦРУ навмисно дискредитували російських спортсменів? Напевно ми цього не знаємо. Але саме у цій організації є і мотиви, і кошти для реалізації мети.

  • Реакція західних ЗМІ

   Цікаво спостерігати за реакцією американських ЗМІ. Ні в одному з великих авторитетних видань, на зразок американського NY Times або британського Guardian, про те, що деякі акредитовані МОК лікарі поставили під сумнів реальність допіногових тестів росіян, сказано не було.