Головна » герої » Навіщо Гітлер намагався викрасти Юрія Левітана

  Навіщо Гітлер намагався викрасти Юрія Левітана

  Ймовірно, голос цієї людини залишиться в пам'яті жителів СРСР назавжди. Юрій Левітан був унікальним диктором-трибуном, що вмів лише тембром голосу вселити віру в перемогу змученому війною народу. Але в історії диктора є чимало загадок - в 1970 році його раптово зняли з радіоефіру, а недавно історики з'ясували, що навіть Гітлер намагався спочатку вкрасти, а потім і просто усунути великого диктора.

  • юний стажист

   Маленький Юрій дивував батьків незвично сильним і навіть поставленим голосом. Цей дар дитина отримала від природи. Після закінчення школи всі пророкували власникові дивного тембру кар'єру артиста, але в Державний інститут кіно Юрій не пройшов за віком. Зате дуже легко пройшов конкурсний набір дикторів і отримав місце стажиста на столичному радіо.

  • протекція Сталіна

   Звичайно, спочатку стажисту довіряли читати невеликі замітки і тільки в нічному в ефірі. Але одного разу Левитану довелося зачитувати по радіо п'ятигодинний доповідь про XVII з'їзді партії. Зовсім випадково передачу почув Сталін і був так вражений звучним голосом стажиста, що наказав призначити його головним диктором. Левитану на той момент було всього 19 років.

  • нескінченні тренування

   Свій дар наполегливий хлопець розвивав постійно. Згодом відточена дикція і монументальна ваговитість фраз стала знайома всій країні. Голос війни, голос перемоги - Левітан оголошував про напад Німеччини і під час Другої світової став певним символом мужності всього народу.

  • план Геббельса

   Німці анітрохи не сумнівалися в успіху бліцкригу на східному фронті. Геббельс, міністр пропаганди, придумав геніальний план: перемогу Німеччини повинен по радіо сповістити той же голос, що і підбадьорював радянських жителів. Фашисти кілька разів намагалися викрасти диктора, а потім, коли стало зрозуміло, що швидкої перемоги чекати не варто, Гітлер оголосив і про нагороду за голову Левітана.

  • голос перемоги

   На щастя, жодна зі спроб не увінчалася успіхом. У 1945 році Юрій Левітан виголосив легендарне: "Говорить Москва! Фашистська Німеччина повністю розгромлена" - саме цей голос повинен був принести радісну звістку настраждалися жителям нашої країни.

  • радіоефір спорожнів

   Але вже після війни заслуженого диктора стали все рідше ставити в ефір. Справа в тому, що голос Левітана асоціювався у населення тільки з найважливішою інформацією. Наприклад, повідомлення про політ Гагаріна в космос також зробив великий диктор.

  • пішла епоха

   Левітан довгий час працював з молодими стажерами, навчаючи собі гідну заміну. В ефір його вже майже не ставили, але з 1978 по 1983 роки йшла передача "Хвилина мовчання", озвучена Юрієм Левітаном. Останнім виступом став для Левітана мітинг 1983 року в честь сорокаріччя великої перемоги на Курській дузі. Серце геніального диктора не витримало хвилювання.