Головна » тварини » Навіщо мурашкам розвідники?

  Навіщо мурашкам розвідники?


  Все, звичайно, бачили великі мурашині купи, за якими снують тисячі мурашок.
  Але ці купи - тільки самий верхній поверх мурашиного житла. Воно йде глибоко під землю і складається з численних "приміщень", в яких і живуть мурашки.
  У кожного мурашки, а їх в одному тільки мурашнику налічується десятки тисяч, є свої обов'язки. Найбільше в мурашнику робочих мурах. Тисячі таких мурашок безупинно снують від мурашника в ліс або поле і назад, стягуючи в будинок все, що потрапляє їм на шляху, будь то суха гілочка, билинка трави, нитки, різні крихти. Але їх подорожі зовсім не безладні. Вони знають, куди йдуть і навіщо. У цьому їм допомагають мурашки-розвідники.
  Розвідники вибігають з мурашника раніше всіх і спрямовуються на всі боки в пошуках чогось, що може стати їм у нагоді в "господарстві". І як тільки вони знаходять потрібний предмет, повертаються назад і, потершись вусиками про вусики своїх родичів, повідомляють їм таким чином всю необхідну інформацію.
  Відомий російський письменник Михайло Пришвін, у якого є чудові розповіді про російську природу, багато раз спостерігав злагоджену і добре організовану життя мурашиного царства. Одного разу йому вдалося побачити, як поводяться мурахи-розвідники в складних обставинах.
  На дереві, біля якого розташувався мурашник, хтось обдер кору, і біла деревина трохи вище мурашника була вкрита густим шаром смоли. А мурашкам чомусь треба було пройти на вершину дерева, і цей липкий від смоли ділянку заважав їм.
  І тоді вперед пішли мурашки-розвідники. Вони намагалися пробитися нагору і по одному застрявали в смолі. Інші йшли по їхніх тілах і теж застрявали, тільки вже вище. Так мурахи-розвідники і закрили собою все це смоляне пляма, і тільки потім по їхніх тілах вгору побігли по своїх справах робочі мурахи.