Головна » простір » Навіщо НАСА збираються летіти до Альфа Центавра

  Навіщо НАСА збираються летіти до Альфа Центавра

  Співробітники НАСА офіційно підтвердили старт проекту міжзоряного експедиції з пошуку життя за межами нашої сонячної системи в тризірковому системі Alpha Centauri. Фантастика приходить в наше життя і стає реальністю: так, людство дійсно виходить на дорогу, що веде до неймовірних відкриттів. Правда, місія призначена тільки на 2069 рік - зараз просто не готові технології, здатні забезпечити переліт на такі відстані. Давайте розберемося, навіщо американці взагалі починають амбітний проект і що НАСА намагаються виявити в системі, до якої цілих 40 трильйонів кілометрів. 

  • відстань

   Від Землі до Альфа Центавра всього якихось там 4,3 світлових роки. В кілометрах, правда, виходить трохи більше: 40 трильйонів. Долетіти туди буде неймовірно важко, але теоретично можливо. Одна з основних причин самої місії міжзоряного перельоту - створення технології, яка дозволить розігнати космічний корабель хоча б на 20% від швидкості світла, що становить 300 тисяч кілометрів на секунду.

  • вибір точки

   Чому ж все-таки Альфа Центавра? Справа в тому, що саме в цій зоряній системі знаходиться найближча до Землі планета, де теоретично може існувати життя. Проксима b (Proxima Centauri b) - це своєрідний міжзоряний Грааль для всіх астрономів світу. Однак, все може піти не за планом: Проксіма b обертається навколо червоного нестабільного карлика Проксима Центавра. Спалахи нестабільного світила цілком способи знищувати живі організми на планеті.

  • інопланетяни

   Як правило, якщо у планети є кам'яниста поверхня і вода в рідкій формі, вчені вважають її потенційно придатної для життя. Правда, всі передумови ґрунтуються виключно на те, що життя схоже на земну ... Але що заважає жителям інших планет дихати, наприклад, метаном?

  • ще екзопланета

   Сама система Альфа Центавра має складну будову. Вона складається з подвійних зірок, А і В. За спостереженнями астрономів, зірки такого класу часто перебувають всередині великих планетних систем і існують кілька мільярдів років. Таким чином виходить, що НАСА роблять ставку не на одну екзопланету: поруч із зірками цілком може виявитися кілька світів з потенціалом для життя.

  • колонізаторські амбіції

   Хоча проект НАСА передбачає міжзоряний політ лише маленьких роботизованих кораблів, у віддаленому майбутньому це відкриває дорогу і для колоністів. Звичайно, зараз відправка своєрідного ковчега до Альфа Центавра виглядає цілковитою фантастикою, але рано чи пізно людству все ж доведеться шукати собі новий будинок - Сонце, як і всі інші зірки Всесвіту, не горітиме вічно.