Головна » Лайфхак » Навіщо потрібна фінансова подушка

  Навіщо потрібна фінансова подушка

  Фінансова подушка - це накопичення, які за сумою рівні двох-трьох місяців ваших постійних витрат. У разі втрати постійного заробітку саме фінансова подушка дозволить вам спокійно прожити кілька місяців, не хапаючись за першу-ліпшу роботу. В ідеальному варіанті суми повинно вистачити на півроку адекватного існування. Однак зібрати таку фінансову подушку вдається не всім. Розповімо, в яких ситуаціях ці гроші можуть стати в нагоді.

  Убезпечити себе на чорний день

  Ніхто не знає, коли статися неприємність. Тим більше про свій прихід вона ніколи не попереджає. Довга хвороба, травма, пожежа, аварія або просто звільнення - все це підриває фінансове благополуччя. У разі наявності фінансової подушки вам доведеться набагато менше нервувати. Суму на перший час (2-3 місяці) краще тримати в доступному місці: наприклад, на рахунку банківської карти. Все решта грошей варто зберігати під відсотками на вкладі.

  Перейти на нову роботу

  Начальник тиран, платять мало, постійні переробки - приводів поміняти роботу може бути багато. При наявності фінансової подушки не доведеться думати, чим годувати сім'ю, поки ви шукайте приємну вакансію. Крім того, зарплата на новому місці в самому початку не завжди може радувати. В такому випадку фінансова подушка буде служити свого роду інвестицією в безбідне майбутнє.

  убезпечити бізнес

  У підприємців завжди багато ризиків. Наприклад, постачальники можуть заблокувати рахунки, а співробітники зникнути з грошима. Фінансова подушка допоможе зберегти бізнес і протриматися до кращих часів.

  Обійтися без кредитів

  Звичайно, в ідеалі мати два різних типи накопичень: на чорний день і гроші на раптові покупки. З других гроші беруться в разі поломки потрібної речі або дуже вигідною акції на те, про що ви давно мріяли. Використовувати ці гроші на другорядні "хотілки" (наприклад, десятий плаття) не варто. А ось полагодити машину або навіть чоботи - саме те. У разі, якщо ви берете гроші з фінансової подушки, то це повинно бути потрібна і важлива вкладення.

  А у вас є фінансова подушка? Розкажіть в коментарях!

  Сподобалася стаття? Зробіть репост - поділіться з друзями!