Головна » Лайфхак » Навіщо потрібна життєва мета і що це таке

  Навіщо потрібна життєва мета і що це таке

  До сих пір не існує точного і однозначного поняття життєвої мети. Однак приблизно позначити значення цього словосполучення можна.

  Життєва мета - це найголовніше прагнення на даний момент часу, яке створює певні патерни поведінки в повсякденності. Не у кожної людини вона є, і це нормально. Проте наявність життєвої мети безпосередньо впливає на наше світовідчуття, працездатність і вміння досягати більш дрібних задумів.

  Життєва мета - концепція досить масштабна, яка зачіпає велику частину сфер життя, оточена безліччю дрібних цілей. Її наявність допомагає набагато краще усвідомлювати і формулювати інтереси, цінності та прагнення. Крім того, вона допомагає сталості поведінки навіть при зміні умов зовнішнього середовища. Усвідомлюючи, що він хоче, людина буде прагнути шукати альтернативні варіанти вирішення завдань.

  Головна життєва мета допомагає більш раціонально розподіляти ресурси і навіть відмовлятися від чогось без сильного емоційного стресу.

  При цьому не завжди наявність головної мети несе тільки позитивні моменти. Іноді неможливість рухатися далі (наприклад, під впливом середовища) заганяє людину в сильний стрес, виникає психологічний і фізичний напругу.

  Не кожна людина здатна поставити мету. Для цього потрібні певні якості. Наприклад, схильність до самоаналізу, проникливість і, звичайно, вміння планувати. Більш того, деколи це абсолютно невигідно. Наявність мети і реальна, а не уявна неможливість її досягнення призводять до серйозного стресу.

  Цікаво, що поки ні в однієї науки немає точної відповіді, як саме в нашому мозку формуються життєві цілі, на які когнітивні функції вони впливають і яку конкретну користь вони приносять. Однак очевидно, що часом саме наявність життєвої мети допомагає не опускати руки в критичних ситуаціях і рухатися далі. І при цьому зовсім не обов'язково, щоб вона була відчутною.

  А у вас є життєва мета? Чи вважаєте ви її наявність необхідним для кожного? Розкажіть в коментарях!

  Сподобалася стаття? Зробіть репост - поділіться з друзями!