Головна » Навіщо потрібно вікно між ванною і кухнею? » Навіщо потрібно вікно між ванною і кухнею?

  Навіщо потрібно вікно між ванною і кухнею?


  Квартири в п'ятиповерхівках і інших панельних будинках завжди були далекі від ідеалу. Їх будували, щоб швидше розселити москвичів по окремих квартирах. Про комфорт і красу думали в останню чергу. Але все-таки думали. Тому що з якихось ще міркувань між кухнею і ванною могло з'явитися вікно? Думки про його призначення не дають спокою вже третього покоління москвичів.

  Є як мінімум три причини появи вікна між ванною і кухнею в п'ятиповерхових будинках. По-перше, малі розміри кухні і санітарно-технічних кабін (ванна кімната) вимагали розкриття простору. Вікно дозволяло візуально його розширити.

  По-друге, це додаткове освітлення в разі аварійних ситуацій, пов'язаних з електроенергією. По-третє, за допомогою вікна намагалися позбутися від нестачі зв'язку із зовнішнім середовищем. Взагалі, малі площі приміщень проектувальники планували компенсувати якістю благоустрою прибудинкової території, але це не вийшло. Чи не вдалося і зв'язати квартиру з прибудинкових простором.

  Ставлення до вікон у архітекторів двояке. Деяким подобається додаткове освітлення. У деяких квартирах в сонячну погоду можна користуватися ванною навіть без світла. Вікна полегшують життя людям, що страждають на клаустрофобію. А ось для безпеки їх наявність мало що дає.

  Зараз такі вікна вже не роблять. По-перше, в нових будинках санітарно-технічні кабіни досить великої площі. Кардинально відрізняється і принцип проектування. Тепер "вся квартира - навколо сортиру": сантехнічні кабіни розташовані всередині, і туди світло зовнішнього середовища не потрапляє. Це і не потрібно.

  Гарне штучне освітлення, красиві матеріали, комфортне обладнання, вентиляція - технічні засоби забезпечують комфортне перебування в квартирі.