Головна » здоров'я » Навіщо організму потрібна клітковина?

  Навіщо організму потрібна клітковина?

  Харчові звички більшості жителів усього світу не сильно змінилися за останні 50 років. Основні правила здорового харчування: вживання більшої кількості злакових, менше смаженого і жирного, більше свіжих фруктів і овочів, зелені, максимальне вилучення цукру. Чому світ впевнений саме в подібній схемі живлення? Почнемо з цікавого елемента - клітковини.

  клітковина

  Клітковина - це сукупність речовин, а саме целюлози, пектину, лігніну, які є в складі рослинної їжі. Клітковина цікава тим, що вона не перетравлюється в організмі. Рафіновані продукти містять дуже малу кількість клітковини. Харчуючись ними, організм відчуває її недолік. Це відбивається на здоров'я шлунково-кишкового тракту, вазі і обмінних процесах організму.

  користь клітковини

  Перше і найважливіше властивість - клітковина допомагає не переїдати. Потрапляючи в шлунок, волокна вбирають шлунковий сік і збільшуються в обсязі. У зв'язку з чим ситість настає швидше. Далі, в тонкому кишечнику, клітковина сповільнює всмоктування цукрів.

  Друге властивість - виступає в якості підживлення для біфідобактерій організму. Клітковина відіграє величезну роль у формуванні міцного імунітету.

  Ще однією функцією клітковини для організму є чистка. Вона покращує розщеплення і всмоктування корисних речовин, при цьому забезпечуючи стабільний стілець.

  джерела клітковини

  Сирі овочі є найкращим джерелом рослинної клітковини. Крім цього, корисно щодня вживати свіжі фрукти, хліб з борошна грубого помелу, горіхи. Велика кількість клітковини міститься в бобових, водоростях, злакових культурах.

  У термічно оброблених продуктах (овочі, коренеплоди) харчових волокон міститься менше.

  норма вживання

  Дієтологи радить не очищати свіжі фрукти і овочі від шкірки. У ній міститься велика кількість волокон. Дорослій людині в день корисно з'їдати 20-30 г клітковини. Така кількість можна отримати з 300-500 г фруктів і свіжих овочів.

  Особливо важливо включати в раціон продукти, багаті харчовими волокнами, людям, що стежать за вагою.

  Сподобалася стаття? Зробіть репост і поділіться з друзями!