Головна » простір » Навіщо США збудували піраміду за 6 мільярдів доларів

  Навіщо США збудували піраміду за 6 мільярдів доларів

  Порівняно недавно інформація про химерна споруда на території США з'явилася в загальному доступі. Фотографії піраміди і справді вражали уяву: безглузде спорудження навіває смутні асоціації з секретними товариствами, теоріями змови і іншої околонаучной нісенітницею. До того ж, з'явилася інформація і про ціну, яку заплатило американський уряд за дивну піраміду - вона обійшлася країні в колосальні 6 мільярдів доларів. Так що ж таке сховали американці в цьому склепі?


  • програма Safeguard

   На початку 1970-х років армія США почала реалізацію програми "Міра обережності". В її рамках передбачалося будівництво кількох баз, що призначалися для гарантії відповідного удар шляхом захисту позицій ядерних ракет від можливого обеззброюючого удару супротивника. Грунтувалася на двох ешелонах оборони: заатмосферні, здійснюваному далекобійними протиракетами LIM-49 "Spartan", і внутріатмосферном, здійснюваному ближніми протиракетами "Sprint".

  • База Стенлі Мікельсон

   У 1975 році в Північній Дакоті була поставлена ​​на бойове чергування база Стенлі Мікельсен. Її протиракети повинні були прикривати балістичні ракети, які теоретично були б запущені США в якості відповідного удару.

  • ідеальне укриття

   Північна Дакота і Південна Дакота стали майданчиком для розміщення американських ракет Minutemen, спрямованих на стримування можливої ​​агресії СРСР. Це місце знаходилося в географічно ідеальному положенні, щоб мати можливість перехоплювати ракети, пущені через Північний полюс. Система "Safeguard" приступила до бойового чергування 6 травня 1975 року народження, а вже 8 травня Конгрес випустив постанову про припинення всіх робіт по проекту: змінилася доктрина забезпечення безпеки країни.

  • Погані новини

   На щастя, Армагеддон минув. Наддержави підписали договори про обмеження ядерних арсеналів. Гарна новина для всієї планети, але погана для американського бюджету. Будівництво піраміди влетіло платникам податків в колосальні 5,7 мільярда доларів, а в лютому 1976 року, через рік і три місяці активної роботи, вона була просто виведена з експлуатації.

  • порожня оболонка

   Все озброєння відвезли з піраміди в Ель-Пасо. Внутрішні приміщення були залиті бетоном, сотні людей залишилися без роботи, підрядники ж вкрали все, що могли вкрасти, залишивши лише порожню оболонку пам'ятником минулому параноїдальному страху. Протягом сорока років піраміда заповнювалася ґрунтовими водами, адже її дренажні насоси були вимкнені. Сьогодні уряд США безуспішно намагається продати споруди на аукціоні, проте поки бажаючих оселитися в колишній військовій базі зовсім небагато.