Головна » простір » Західні технології, які здобули радянські розвідники

  Західні технології, які здобули радянські розвідники

  Прийнято вважати, що радянські інженери і технологи завжди були на голову вище західних. Однак, це на жаль не відповідає дійсності: країна, всю першу половину XX століття проводила в революціях і війнах, тут вже було не до розвитку науки. Але сучасна техніка життєво потрібна СРСР, адже розвиток економіки, а головне оборони було просто неможливо без неї. Положення врятували розвідники з групи НТР СРСР - Науково-Технічна розвідка вже точно була у країни Рад однією з кращих в світі. 

  • Суперметалл Переможе

   Технологія виробництва вольфраму в 1922 році була для Радянського Союзу таємницею за сімома печатками. Тим часом саме цей метал країні був життєво необхідний: він використовувався і в лампах розжарювання, і в військових машинах. Перші дані про обробку вольфраму і його нових сплавах СРСР отримали прямо з німецького заводу "Осрам". Потім, вже в 1929 році на розвідку висунувся головний інженер Московського електрозаводу Григорій Меерсон. Він буквально дивом потрапив на екскурсію по американському заводу, де проводився вольфрам і зумів зробити важливі спостереження. Рік по тому Меерсон урочисто представив сплав "переможе" - по суті, твердий сплав карбіду вольфраму і кобальту.

  • Атомна бомба

   Атомну бомбу США закінчили розробляти в 1945 році і це повинно було стати великим сюрпризом для СРСР. Однак Трумен поняття не мав, що ще в 1941 році один з фізиків проекту, Клаус Фукс, продався Радам. Крім того, дані про розробки Оппенгеймера постійно передавав радянській розвідці інший "зрадник", Беніто Понтекорво. Академік Курчатов називав отримані дані неоціненною підтримкою в справі розробки вітчизняної атомної бомби. Фукс ж з'явився на горизонті НТР ще раз: в 1944 році він продав СРСР принципову схему водневої бомби, що дозволило Курчатову закінчити свій проект в рекордні терміни. Ось тут, до речі, можна докладніше прочитати про Розенберг, також зіграли важливу роль в промисловому шпигунстві.

  • Великий Секрет Шарикопідшипники

   Велика країна на момент становлення не мала навіть можливості виробляти власні шарикопідшипники. Просто тому, що не було інженерів, здатних відтворити цю "геніальну" технологію. За отримання секрету Абрам Слуцький, голова іноземного відділу ГУГБ НКВС отримав орден - він зумів добути секрет виробництва шарикопідшипників зі Швеції.