Головна » Спорт » Заняття спортом сприяють розвитку інтелекту

  Заняття спортом сприяють розвитку інтелекту


  Людський організм - самий таємничий організм на планеті. Він сповнений таємниць, розкрити які навряд чи вдасться. Ні для кого не секрет, що фізична активність допомагає зміцнити м'язи, робить стрункішою фігуру, а також допомагає активізувати захисні механізми. Але це ще далеко не все на що здатне наше тіло ... Нещодавно було встановлено, що фізична активність позитивно впливає на розумові здібності людини.

  Як же здійснюється такий вплив? Вся справа в тому, що для більшості людей заняття спортом досить тісно пов'язано з синтезом нейротрофічних фактора головного мозку (BDNF). Варто зауважити, що цей білок може виконувати дуже багато функцій. Головна з цих функцій - участь у розвитку, а також в дозріванні та виживання нейронів. Крім того, саме цей білок відповідає за формування мережі нейронів і синапсів. Особливо активно білок працює в гіпокаммпе. Існує припущення, що дана частина мозку пов'язана з навчанням і пам'яттю. У дорослих людей, BDNF захищає нейрони від ішемічного впливу і смерті.

  Виходячи з результатів проведеного вченими Дартмутського коледжу дослідження, виходить, що в організмі людей, які активно займалися ходьбою, був зафіксований підвищений рівень BDNF. Підвищення рівня білка фіксувалося навіть в тому випадку, коли люди не виконували важкі фізичні вправи. Досить було просто ходити.

  Природно, що в свою чергу така ситуація свідчить про те, що рухатися в повсякденному житті дуже важливо. Автори дослідження рекомендують якомога більше рухатися, а не вести сидячий спосіб життя.

  Варто зауважити, що проведене раннє дослідження показало, що професійні гравці в американський футбол відрізнялися досить високими когнітивними можливостями.

  Це досить вагомий аргумент, який підтверджує, що людський організм є цілісною системою, де все його компоненти складаються в тісному зв'язку між собою.