Головна » Суспільство » Цікаві історії походження дизайну одягу і цікаві факти про моду

  Цікаві історії походження дизайну одягу і цікаві факти про моду


  1.Пуговіци на рукавах піджака
  Вперше ця модна деталь була введена у французькій армії спеціальним указом. Наполеон Бонапарт скомандував попрішівать гудзики до рукавів мундирів, що б відучити солдатів від нестерпного звички підтирати сопливі носи рукавами.

  2.Стрелкі на брюках
  Стрілки - обов'язковий атрибут сучасних чоловічих брюк, але так було не завжди. До епохи промислового виробництва ніяких стрілок не було. А з розвитком фабричного пошиття в другій половині 19 століття з'явилася необхідність транспортування великих партій товару, найчастіше морським транспортом. Після розпакування штани мали погано піддаються розгладженню стрілки-складки, і такий варіант поступово увійшов в моду.

  3.Футболкі
  Сьогодні складно уявити, що до 50-х років минулого століття футболки використовувалися виключно чоловіками і тільки в якості нижньої білизни. Але в 1951 році на екрани вийшов фільм "Трамвай" Бажання "" з Марлоном Брандо, в якому актор вперше з'явився в білій майці. Його приклад наслідували Джон Уейн і Джеймс Дін, шокували публіку появою на телебаченні в "нижній білизні". Молодь з ентузіазмом підхопила нову моду і в 60-і роки футболки перестали бути білими і нічого не виражають.

  4.Смокінг
  У аристократичному суспільстві на балах і вечорах по сусідству з основним залом зазвичай були окремі кімнати для куріння, куди віддалялися чоловіки. Щоб якомога менше переносити запах тютюну з курильної кімнати, що входять туди чоловіки надягали спеціальні курильні жакети (smoking jacket), які знімали, виходячи з курильної кімнати.
  Відмінною особливістю смокінга є оброблені атласом лацкани. З атласних лацканів смокінга попіл струшується легко, не залишаючи слідів.

  5.Солнцезащітние окуляри-краплі
  Перша модель очок в формі краплі була випущена на замовлення оборонного комплексу США в 1937 році компанією Ray-Ban. Вона називалася "Авіатор" і призначалася виключно для пілотів Американських військово-повітряних сил. Модель очок без відблисків з зеленими лінзами в жовтій металевій оправі стала невід'ємним атрибутом кожного американського льотчика. Пілоти пишалися окулярами і носили їх не тільки на роботі, в повітрі, а й на землі, привертаючи до себе загальну увагу. Серед цивільного населення з'явився колосальний попит на окуляри "як у пілотів", і було запущено серійне виробництво.