Головна » Історія » Цікаві факти про волосся і зачісках

  Цікаві факти про волосся і зачісках

  Перукарські послуги є невід'ємною частиною життя кожної сучасної людини, але, завдяки ідеям стилістів і їх майстерному втілення, не стали сірою буденністю. Мода на стрижки та зачіски змінюється відповідно до пори і часом швидше, ніж можна збагнути, але так чи інакше вимагає ретроспективи: повертаючись в минуле, можна знайти нове застосування вже відомому. Пропонуємо вам підбірку цікавих фактів про перукарське мистецтво, які допоможуть змінити кут огляду при погляді на звичні і здаються буденними речі.

  Як показують дослідження вчених, зачісуватися людина почала набагато раніше, ніж навчився писати. І звичний образ первісної людини з кудлатою шевелюрою можна поставити під сумнів. Перші гребені, зроблені з кістки мамонта, були знайдені археологами в похованнях дикунів, які жили приблизно 40 тисяч років тому. Також під час розкопок виявлено і скульптури жінок, волосся яких виглядають розкішно: вже тоді пані робили собі різні зачіски, вплітаючи в коси квіти та інші прикраси. Приблизно в той же час з'явилися і перші кошти укладання: глина і масло.

  Можна сміливо стверджувати, що кучері - це винахід древніх єгиптян. Правда, місцеві жінки в основному використовували перуки, зроблені з натурального волосся і вовняних ниток. Для завивки застосовували дерев'яні палички, на які накручували пасма і занурювали в бруд. Потім бруд счищали і укладали потрібним чином. Своє волосся єгипетські красуні збривали, а ось по перуці судили про красу і статус жінки - чим він пишніше і об'ємніше, тим вище ранг власниці.

  У Стародавній Греції зародилася мода на густі чубчика. Це допомагає візуально зменшити лоб жінки, що в ті часи вважалося еталоном привабливості. І багато гречанки навмисно прикривали лоб пасмами волосся, щоб відповідати стандартам краси.

  А ось попит на високі зачіски і на відповідні атрибути для підтримки укладання з'явився в Стародавньому Римі. Волосся заплітали в косички, після чого обмотували навколо спеціального каркаса, щоб зробити шевелюру неприродно об'ємною. Тоді ж було прийнято фарбувати волосся в яскраві кольори, такі як блакитний або червоний.

  В даний час власниці рудого волосся намагаються підкреслити свою індивідуальність, але в Середньовіччі їх запросто б порахували відьмами.

  Особливу увагу перукарської справи, як і будь-якого іншого виду мистецтва, стали приділяти в епоху Відродження. Головним еталоном природної краси був високий лоб, а тому майже всі жіночі зачіски припускали неприродне нововведення: волосся над чолом збривали на ширину 2 пальців. А на голові модниць споруджували складні конструкції з локонів або кіс, куди впліталися стрічки, вуалі і навіть дорогоцінні камені.

  Марія-Антуанетта ввела моду на високі фантазійні зачіски. Висота з сягала іноді 90 сантиметрів за рахунок неймовірних прикрас. Носилися такі зачіски по багато днів. Великосвітських жертвам моди доводилося спати на незручних подзатилочная подушках і покривати голову металевою сіткою, щоб в волоссі не завелися гризуни.

  Стиль ампір став популярний на початку XIX століття. Тоді всі жінки Європи почали збирати волосся в пучок, розділяючи їх прямим проділом, випускаючи з боків голови завиті пасма.

  Перша машинка для завивки волосся була винайдена перукарем Карлом Несслер з Німеччини в 1908 році.

  Психологи знаходять в бажанні змінити зачіску підсвідоме позбавлення від обридлих життєвих підвалин. Коли нам хочеться змінити спосіб життя, в голові з'являється думка про зміну іміджу. Крім того, дослідження показують, що люди з коротким волоссям рішучіше і імпульсивно.