Головна » Людина » Цікава психологія невидима горила або сліпота неуважності

  Цікава психологія невидима горила або сліпота неуважності

  Психологія була і залишається однією з найцікавіших, але невивчених наук. І це, незважаючи на те, що природу людської психіки люди вивчають протягом багатьох років.

  Чи замислювалися ви про те, наскільки правдиві наші спогади і скільки друзів може бути у кожної людини? Ми розповімо про ці та інші цікаві факти з області психології людини, які допоможуть вам розібратися в собі.

  психологічні процеси

  Основна маса людей страждає від "сліпоти неуважності".

  Пропонуємо вам подивитися ось це відео, перед тим як ви продовжите читати

  Експеримент, який показаний в ролику, називається "невидима горила". Глядачам треба порахувати число пасів, які зробили люди, одягнені в білі майки.

  Головна ідея такого експерименту - довести, що дуже часто ми не бачимо те, що відбувається прямо перед нашим носом, якщо в цей момент ми займаємося чимось іншим. У цьому випадку багато хто з нас просто не помітять людини, переодягненого в костюм горили. А адже він з'являється прямо в кадрі, але найчастіше його не помічають, так як вважають паси.

  А ті, хто знає, що горила повинна з'явитися, упускають інші істотні моменти, що відбуваються в ході експерименту. Наприклад, не помічають того, що колір фіранок в відео змінюється, і одна з дівчат йде.

  Таким чином, з'ясовується, що мозок не самостійно отримує та обробляє інформацію. Цей процес цілком і повністю залежить від людини. Тільки він вибирає знання, які хоче отримати.

  Саме тому ми не запам'ятовуємо те, що нам нецікаво. Яким чином вдалося з'ясувати, що людина пам'ятає набагато менше, ніж йому здається. Згодом велика частина наших спогадів перетворюється в мрії і не відповідає дійсності.

  Сподобалася стаття? Тоді поділіться нею зі своїми друзями!