Головна » простір » Замволт як влаштований перший в світі корабель-невидимка

  Замволт як влаштований перший в світі корабель-невидимка

  На свої перші випробування вийшов інноваційний есмінець ВМС США Zumwalt: корабель, якому, як стверджують, немає рівних у світі. Це перше американське судно, побудоване з максимальним захистом від радіолокаційного виявлення - своєрідний аналого стелс-бомбардувальника B-2 "Спірит". Спробуємо розібратися докладніше, чи такий хороший цей розрекламований на всю планету сверхкорабль. 

  • Історія проекту

   На початку дев'яностих років американським військам терміново були потрібні бойові суду нового покоління. Початок нового століття ВМФ країни було просто зобов'язана зустріти у всеозброєнні. Згідно з розвідданими, програма включала паралельну роботу відразу над двома проектами - в лад вирішили вводити крейсер і есмінець, кожен з яких повинен був забезпечувати успішне вирішення досить широкого спектра бойових завдань. Незалежно від класу, корабель призначався для атаки надводних і підводних суден противника. Крім того, Zumwalt'и передбачалося забезпечити надефективну захистом з повітря.

  • непростий вибір

   Проблеми почалися, як завжди, з фінансування. Навіть найскромніші підрахунки демонстрували повну нездатність військового міністерства фінансувати обидва проекти. Після деяких дебатів, Конгрес ухвалив закрити розробку крейсерів і направити всі сили на якнайшвидшу ятати есмінців. Вартість конструкції постійно росла і, в підсумку, грошей американцям вистачило всього на три корабля - і це з спочатку заявленого загону в 32 судна. Кінцева вартість кожного есмінця колосальна: сума перевищує 7 мільярдів доларів.

  • На старт, увага

   Отже, перший з есмінців нового покоління покинув верф точно в строк. Робота над наступним також йде за розкладом - його розраховують ввести в експлуатацію не пізніше березня 2017 року. Третій же знаходиться в стадії затвердження проекту: Конгрес призначив тільки початок фінансування на 2018 рік.

  • зовнішність

   Передбачається, що есмінці Zumwalt будуть вірою і правдою служити США протягом трьох-чотирьох наступних десятиліть. Про плани на далеке майбутнє каже і вигляд судна, досить незвичайний для сучасного кораблебудування. Основне завдання інженерів-проектувальників була максимально знизити помітність есмінця радіолокаційними засобами. На догоду цьому обводи корпусу і все надбудови виглядають як система площин, що стикуються під різними кутами. Низькі борту, з нахилом до палубі, служать тієї ж мети. Ходові характеристики Zumwalt'a тільки виграли від подібної компоновки: корабель розвиває досить значну для своїх габаритів і свого класу швидкість.

  • енергоустановка

   На есмінці встановлена ​​пара газотурбінних Rolls-Royce Marine Trent-30, на цілих 105 тис. К.с. Від них харчуються електрогенератори, що забезпечують енергією всі судно. Гребні гвинти приводяться в рух електромоторами. Підтверджена випробуваннями швидкість корабля перевищує 30 вузлів на годину, що досить непогано для потужного есмінця.

  • Озброєння-трансформер

   "Замволт" вражатиме ворога за допомогою універсальної пускової установки Мк-57. На палубі есмінця встановлені 20 модулів Мк-57, кожен з яких має 4 ракетні осередки. Більш того, в одну клітинку можна помістити і два боєприпасу - аби габарити підходили. Передбачається, що судно буде оснащуватися різними типами боєприпасів в залежності від поставлених завдань. Такий підхід дійсно перетворює "Замволт" в універсального вбивцю, здатного впоратися з метою в будь-якому середовищі.

  • електромагнітний сюрприз

   Одна з найголовніших інновацій есмінця - електромагнітна гармата. Передбачається, що кожен Zumwalt буде оснащений цим дивним і не випробуваним ще в бойових умовах зброєю. На даний момент не зрозуміло, яким чином інженери проекту зуміли вирішити проблему з енергоспоживанням: існуючі моделі електромагнітних гармат для одного пострілу вимагають стільки ж енергії, скільки йде на харчування всього корабля.