Головна » простір » Житель Бурятії опублікував листування зі Сталіним

    Житель Бурятії опублікував листування зі Сталіним

    Житель Бурятії опублікував листування зі Сталіним. Виявилося, за часів Другої світової війни той пожертвував країні величезну суму грошей.

    Докази того, що простому колгоспникові відповів сам вождь знайшлися в державному архіві. І це увагу Сталіна можна пояснити: Прокопій Санхядов відіслав державі 22 100 рублів на спорядження танкової колони.

    Дорогий Йосип Віссаріонович, мені 60 років, я бурять, колгоспник. Коли наша героїчна Червона Армія перейшла в наступ і очищає радянську землю від гітлерівської нечисті, коли колгоспники і колгоспниці нашої Батьківщини вносять зі своїх заощаджень кошти на озброєння, я не можу залишитися осторонь. Доповідаю вам, дорогий Йосип Віссаріонович, що на рахунок Держбанку я вніс з особистих заощаджень, зароблених мною в колгоспі, 22 100 рублів на будівництво танкової колони "Іркутський колгоспник" - Прокопій Санхядов

    Для того часу гроші гігантські. Танк Т-34 коштував 270 тисяч рублів, ППШ обходився в 500. Виходить, що простий колгоспник вніс серйозний вклад в справу великої Перемоги.