Головна » простір » Зловісне притулок атомних підводних човнів Росії, яке чекає ядерної війни

  Зловісне притулок атомних підводних човнів Росії, яке чекає ядерної війни

  У роки холодної війни ймовірність атомного пожежі на всій планеті здавалася цілком реальною. Дві наддержави СРСР і США стрімкими темпами нарощували тактичні арсенали, вчені переводили стрілки Годинника судного дня мало не щороку. Найважливішим фактором стримування для обох країн залишалася реальність можливості удару супротивника: будь-що-будь потрібно хоча б робити вигляд, що в рукаві у тебе залишається козир і напад агресор не переживе. Одним з таких козирів повинна була стати ця база підводних човнів Тихоокеанського флоту - зловісний монстр тих часів, готовий повернутися в лад за першим покликом Батьківщини. 

  • Проект "Відповідь"

   У 60-ті роки минулого століття керівництво СРСР ініціювало старт проекту під кодовою назвою "Відповідь". Радянському Союзу була потрібна цілком таємна база атомних підводних човнів, звідки буде завдано удару у відповідь противнику в разі ядерної війни.

  • Почали за здравіє

   Місце для будівництва було вибрано ідеально. На березі невеликої бухти Павлівське початок робіт не могли помітити навіть супутники-шпигуни потенційного противника. На початку 80-х років об'єкт був майже готовий, але ситуація на світовій політичній арені змінилася і темпи будівництва значно знизилися.

  • Закінчили як завжди

   У 1991 році СРСР і США підписали перший договір про обмеження стратегічних наступальних споруд. Країни зобов'язалися протягом наступних семи років значно скоротити ядерні арсенали. Крім того, Радянський Союз мав в найкоротші терміни загородити проходи підземних споруд для доступу плавзасобів і не будувати нових баз з такими проходами. Під Договір потрапила діюча база підводних човнів Ягельная і вже не настільки секретна база Павловська.

  • Повірили на слово

   Ефективність технічних засобів для контролю над Договором стала для СРСР справжнім сюрпризом. У той час у нашої країни не було ніякої можливості перевірити, як виконують свою частину угоди Сполучені Штати Америки - можна сказати, Радянський Союз повірив вчорашньому потенційному супротивникові на слово.

  • 906 КП

   Командний пункт субмарин Тихоокеанського флоту розташовувався в деякому віддаленні від самої бази. Три підземні поверхи, з'єднаних комунікаційними тунелями з поверхнею і базою "Павлівське".

  • Колос в скелях

   Конструктивно об'єкт являє собою два основні блоки, побудованих стандартними гірськими методами, і ряду додаткових виробок, також побудованих розкриттям опорних штолень. Об'єкт складається з двох основних блоків. "Спорудження-1" - канал для швартування і розміщення атомних підводних човнів. "Спорудження-2" - основний триповерховий блок для розміщення основних житлових і робочих приміщень. Глибина підводного каналу становить близько 7 м, ширина близько 20 м, висота до арочного склепіння - 14 м, загальна площа підземної гавані приблизно 4 тис. М².

  • охорона об'єкта

   Цей недобудований військовий об'єкт все ще знаходиться під суворою охороною. Периметр патрулюють озброєні солдати, а незаконне проникнення на базу може коштувати шукачам пригод великих проблем. Вся справа в тому, що "Павлівське" знаходиться на території діючої бази атомних підводних човнів.

  • стратегічний резерв

   Треба сказати, що будівництво секретного об'єкта було припинено вже на кінцевій стадії. Грубо кажучи, роботи залишилися тут лише "косметичні" - при необхідності, покинута база підводних човнів перетвориться в діючий об'єкт в дуже короткі терміни.