Головна » природа » Зловісна і прекрасна ілюзія на горі Брокен

  Зловісна і прекрасна ілюзія на горі Брокен

  Гори Гарц в Німеччині оточені казками і легендами, які в основному присвячені найвищою з них - Брокен. Протягом століть вона вважалася місцем зустрічі відьом і демонів. Причиною цього послужила неймовірна оптична ілюзія, яка і отримала свою назву від цього сумно відомого піку.

  Брокенскій Привид схожий на інше явище - так звану фата-моргану. Це теж результат складного поєднання заломлення світла і атмосферних умов. Але фата-моргана з'являється над водою, а Брокенскій Привид - на суші. Цей феномен відбувається, коли тінь людини падає на туманний повітря позаду нього. Відображення в крапельках води створює ілюзію гігантської тіні, схожою на привида, оточеного круглої веселкою.

  Іноді, при правильних умовах, той же ефект можна спостерігати з вікна літака. Тоді тінь, звичайно, приймає його форму. Але феномен не стає від цього менш захоплюючим - навіть якщо ви знаєте його наукове пояснення.

  Свою назву він отримав в 1780 році. З тих пір його згадували такі знамениті письменники, як Чарльз Діккенс і Семюель Тейлор Колрідж. Однак саме це явище було помічено задовго до цього.

  Не дивно, що часті появи Брокенского Примари створили цій горі моторошну репутацію. Свого апогею вона досягла в "Фаусті" Гете - як місце зустрічі між головним героєм і Дияволом. У рок-опері за мотивами п'єси ця сцена також відбувається на Брокене, який називається там "Скала Безодні Диявола".

  Також це місце проведення Вальпургієвої ночі. Вперше вона була офіційно відзначена в 1896 році. Тоді свято призначався тільки для чоловіків, які бажали відзначити початок травня. До цього святкування були неофіційними. Спочатку це були язичницькі обряди і шабаші відьом, які вітали весну і (нібито) зустрічалися з Дияволом.

  Пізніше, коли свято привласнили собі християни, вони зв'язали його зі святою покровителькою захисту від злих духів, Вальпурги. Канонізована 1 травня 870 року, Вальпурга була британської черницею, поїхала до Німеччини. Там вона стала асоціюватися з міфами про Валькірія.

  За легендою, одного разу першотравневих ввечері вона полетіла з валькірії, щоб зберегти старі обряди і вірування в секреті. Урочистості Вальпургієвої ночі якраз і відтворюють ці ритуали. Колись вважалося, що в ту ніч відьми зачаровують худобу, а будь-які сни, снящіеся тоді, могли бути баченнями з минулого, сьогодення і майбутнього.

  Як вже говорилося, люди придумали про цю гору безліч казок. Їх сюжети найрізноманітніші. А в недавній час пік Брокен, здавалося, ставав ще більш зловісним і лякає: адже він знаходився в одному з епіцентрів холодної війни.

  Сподобалася стаття про це дивне місце? Поділися нею з друзями - зроби репост!