Головна » Міста і країни » Злий будинок - пам'ятник людської шкідливості

  Злий будинок - пам'ятник людської шкідливості


  В англійській мові є термін «spite house» - «будинок злоби». Такі будинки спеціально будуються, щоб досадити оточуючим - затулити сусідам сонячне світло, заблокувати їм проїзд, зіпсувати вигляд і т.д. Тому на російську мову цей термін краще перевести, як «назлодом».

  Так як комфортне проживання в назлодомах - завдання вторинна, вони часто виглядають, як потворні породження архітектури. Один з найзнаменитіших назлодомов - будинок Річардсона в Нью-Йорку. У 1882 році цей будинок побудував Джозеф Річардсон. Він володів вузькою смужкою землі, а власник суміжної ділянки землі по імені Хайман Сарнер запропонував Джозефу викупити у нього ділянку за 1000 доларів. Джозеф не збирався віддавати землю так дешево і зажадав 5000 доларів. Угода не відбулася, і розсерджений Джозеф, щоб насолити жадібному Хайманн, вибудував на своїй вузькій смужці землі назлодом довжиною 32 метри і шириною ... півтора метра! У будинку було вісім квартир, але насправді там ніхто ніколи не жив.

  У 1806 році Томас МакКобб повернувся з мореплавання і виявив, що його зведений брат Марк захопив родове гніздо - шикарний особняк під назвою «Палац в пустелі». Розлючений Томас збудував на зло будинок прямо поперек дороги, що веде у «Палац». Він настільки вдало зіпсував своїм будинком вид, що «Палац» довелося перевозити по річці на нове місце.

  У 1985 році влада флоридського міста Санрайз кілька разів штрафували власника комерційної фірми за те, що той припаркованих вантажівки своєї компанії перед своїм будинком. Щоб у відповідь досадити меру міста, комерсант пофарбував свій будинок в яскраво-рожевий колір. Схожа історія трапилася в Джорджії - влади одного з міст штату відмовили Стіну Пайка в проханні прилаштувати до його дому округле ганок. Розсерджений Стен в знак протесту пофарбував свій будинок зеленою фарбою в фіолетовий горошок.

  У 1914 році захопили Сараєво австро-угорці задумали збудувати в старому місті мерію і бібліотеку. На вподобаному ним ділянці землі вже стояв будинок, який своїм виглядом псував на їхню думку місце, до того ж власник не погоджувався з'їхати ні за які гроші. Коли його примусили силою, він «телепорований» свій будинок на інший бік річки, відтворивши його цеглинка за цеглинкою - на зло австро-угорській владі. Зараз в сараєвській злодоме працює ресторан «Inat Kuća» (назва закладу логічно перекладається, як «Будинок злоби»).