Головна » простір » Зони ризику на карті світу

  Зони ризику на карті світу

  У грудні 2004 року Марія вибілені Альварез разом з чоловіком Енріке і трьома дітьми відправилася відпочивати до Таїланду. Це повинен був бути тихий, безтурботний відпустку, але замість цього пляжний відпочинок обернувся справжнім кошмаром. В результаті землетрусу в Індійському океані на курорт обрушилося цунамі. Перед накритими потоками води відпочиваючими стояла лише одна задача - врятуватися будь-якою ціною!

  Опинитися на місці цієї сім'ї може кожен, який вибрав для подорожей певний напрям. І їм може бути не тільки Таїланд. Ми вивчили статистику природних катаклізмів і вибрали 8 місць, в яких з найбільшою ймовірністю може статися землетрус, ураган інші природні катаклізми.

  Тегеран, Іран

  У зоні сейсмічної активності знаходиться, в принципі, весь Іран. У столиці картина ускладнюється тим, що більшість будівель зведено без урахування сейсмічного впливу, а то і зовсім окремих будівельних норм. Якщо в Тегерані відбудеться землетрус в 7 балів, то, за оцінками фахівців, воно знищить близько 90% міста.

  Лос-Анджелес, США

  Розташований уздовж південній частині розлому Сан-Андреас Лос-Анджелес вважається одним з найбільш сейсмонебезпечних міст. "Світову столицю розваг" періодично трясе вже давно, тому будівлі архітектори будують з урахуванням всіх необхідних норм. Однак, як вважають експерти, навіть такі заходи не захистять місто, якщо на нього впаде землетрус в 7-8 балів.

  Шанхай, Китай

  З регулярністю в рік, а іноді і частіше в Шанхаї порушується транспортне сполучення, скасовуються всі рейси, а населення міста евакуюється в більш безпечні місця. Виною всьому - найпотужніші тайфуни, які раз у раз обрушуються на Шанхай. Стихія змітає все на своєму шляху, руйнуючи будинки і буквально збиваючи людей з ніг поривами вітру.

  Калькутта, Індія

  Для Калькутти кожен злива перетворюється на стихійне лихо. Місто розташоване в дельті Гангу і вкупі з далекої від досконалості дренажною системою сезон дощів це робить його вразливим до повеней. Місцеві навіть придумали на цей рахунок злий жарт: "Повінь починається, навіть якщо кішка на вулиці справить малу нужду".

  Джакарта, Індонезія

  Понад половину території розташовано нижче рівня моря. Додатково до цього при будівництві міста не було приділено належної уваги дренажній системі, внаслідок чого місто потрапило в зону з високим ризиком повеней. Яка проходить поблизу розлом також робить індонезійську столицю зоною частих землетрусів.

  Дельта Перлової річки, Китай

  Гонконг, Шеньчжень, Дунгуань, Макао і Гуанчжоу - всі вони розташовані в дельті Перлової річки. Цю область фахівці ставлять на перше місце за небезпекою штормових припливів і на третє за загрозою річкових повеней.

  Маніла, Філіппіни

  Так само як і Індонезія, Філіппіни є частиною Тихоокеанського вогняного кільця. В результаті процесів під землею тут часто відбуваються землетруси. Крім них на місто також обрушуються тайфуни, цунамі і трапляються повені.

  Японія

  За оцінками вчених, на території Японії існує до декількох сотень тисяч активних розломів. Тому землетрусу, цунамі і тайфуни тут зовсім не рідкість. Через постійну загрозу непередбачених стихійних лих всі будівлі в Японії зводяться по найсуворішим в світі будівельним нормам. Одними з найбільш небезпечних областей вважаються Токіо, Йокогама і Нагоя.