Головна » Істоти і полтергейсти » Японські дракони Ямато але Ороті; Ватацумі; рю Під

  Японські дракони Ямато але Ороті; Ватацумі; рю Під

  В Японії, Кореї та Китаї дракони вважалися одними з основних міфологічних героїв. Громадяни цих країн свято вірять в те, що колись давно ці істоти дійсно жили пліч-о-пліч з людьми. І хоча на сьогоднішній день це просто головний герой національних міфів, раніше з драконам зверталися дійсно як з могутніми божествам і свято вірили в їх існування.

  Люди вважали, що вони розумні, мудрі, шляхетні і володіють нескінченним запасом енергії. Чи знаєте ви, як визначити, що перед вами саме японський дракон, а не слов'янська, корейський або якийсь інший? Все гранично просто. Подивіться на кількість його пальців.

  Якщо вірити японської міфології, то перша така сутність з'явилася звичайно ж в Японії і на лапах у неї було всього 3 пальці. Однак не всі сутності вирішили затриматися в Японії і почали досліджувати світ.

  У міру того, як вони віддалялися від будинку, у них почали виростати нові пальці. А все тому, що у більшості східних монстрів були відсутні крила і рухатися вони могли або пішки, або вплав. З великою кількістю пальців робити це було набагато легше.

  Незважаючи на впевненість японців в тому, що саме їхня країна є батьківщиною цих міфічних істот, такі дослідники міфології як Н. І. Конрад, А. Н. Горегляд запевняють, що все-таки найпершими з'явилися китайські дракони.

  У традиційного персонажа з Японії в наявності є роги, кігті, луска, на спині розташовані великі зубці. Часто зображується істота з палаючої сферою в роті, яку він поглинає або викидає. Нерідко зображується відома перлина, в якій накопичена вся міць істоти.

  Якщо говорити про поле східних істот, то його досить нескладно визначити. Насамперед подивіться на форму кінчика хвоста. Якщо ви побачили пишний віяло, то це самка. Якщо у монстра витягнута морда і хвиляста грива, це також свідчить про те, що це самка. Хвіст гострий або з булавою на кінці говорить про чоловічу полі суті. Подібна зброя він застосовує в бою.

  Японці вірять, що сутність є уособленням могутності, безмежної абсолютної могутності, яка здатна творити і руйнувати. Якщо до цих міфологічним істотам ставитися з повагою, то вони здатні нагородити людини. Якщо ж образити дракона, то він обов'язково помститься кривдникові і не забуде його ніколи.

  Місце, де до драконам ставляться з особливою повагою, це префектура Канагава. Там знаходяться два найбільш популярних істоти: один пятиглавий на острові Еносіма. Другий, дев'ятиглавий - в озері Асіноко. Перші записи про драконів з'явилися в тамтешніх літописах в 720 році до нашої ери.

  Ямато але Ороті

  Восьмеглавий Ямато але Ороті

  Напевно, багатьом відомо ім'я цього величезного восьмиглавого дракона. Якщо вірити легенді, у цього гігантського змія було також 8 хвостів, величезні палаючі очі, на спині ріс мох і кипариси, а на животі розташовувалися величезні виразки. Луска монстра була темного кольору, тулуб його дорівнювало 8 долинах і 8 горбах.

  Дане міфічна істота мало в розпорядженні меч Кусанаги. Саме він зробив з самого початку кволого, немічної істоти справжнього ватажка злісних демонів. Зброя монстр ховає в своєму тулуб. Воно допомагає Ямато але Ороті накопичувати велику кількість негативної енергії, робить його витривалим і могутнім.

  Кожна голова суті щось символізує: жадібність, заздрість, зрада, ненависть, каліцтво, вбивство, руйнування, смерть.

  Згідно переказом, японський герой міфів біля річки зустрів горюющих старих і їхня дочка. Герой розпитав, що трапилося, і старець повідав, що раніше у нього було 8 дочок, але сім з них були віддані чудовиську. Батько почав благати юнака допомогти йому і пообіцяв у разі перемоги віддати свою останню дочку в дружини.

  Юнак вирішив скористатися прийомом. Він вирішив приготувати саке за особливим рецептом і залишив його біля високого паркану з вісьмома воротами. Коли Ямато але Ороті з'явився, він випив зілля, став п'яний і заснув. Після цього юнак відрубав йому все голови.

  Коли ж був відрубаний останній хвіст монстра, то назовні вийшов магічний меч, за допомогою якого можна закликати духів і вважається одним з трьох артефактів японських імператорів (два інших - дзеркало і яшма). До цього дня перемога героя над драконом є приводом для регулярних урочистостей.

  Ватацумі але ками

  Інша назва цього дракона - рюдзін. З давніх-давен люди вважали, що він охоронець Японії, могутній Бог стихії води. Найчастіше даному суті наказують здатність викликати урагани.

  Ватацумі але ками

  Наприклад, в одному з переказів вказується, що цей змій зумів перемогти монгольську флотилію, яку послав Хан Хубілай, і захистив Японію. Найчастіше японці представляли монстра у вигляді старця, який був одягнений у старовинні одягу китайського імператора.

  Вважалося, що Ватацумі але ками володіє найбільшими багатствами в світі і живе в своєму палаці з кришталю, який розташований на самому дні морському. Раз на кілька сотень років сутність провідує людський світ, приймає образ прекрасного чоловіка і шукає собі в пару земних дівчат. Люди вірять, що земні діти дракона вміють чаклувати, у них у всіх зелені очі і темне волосся.

  Про Ватацумі але ками придумано багато легенд. Наприклад, в далекі часи молоді боги Ходері але Микото і Хоори але Микото уклали суперечка. Вони вирішили обмінятися ремеслами, якими володіють найкраще, для того, щоб дізнатися, кому вдасться швидше вивчити нову навичку.

  Хоори намагався навчитися ловити рибу, але впустив зачароване гачок свого брата в воду. Він намагався відшкодувати збиток Ходері і запропонував спочатку 500, потім 1000 гачків, які він міг зробити зі свого власного зброї. Однак брат відмовився. Хоори сидів на березі, ламаючи голову над тим, як підняти пропажу з дна.

  Тут до нього раптово прийшов морської дух і запитав, що турбує Хоори. Довідавшись, що сталося, він швидко зробив козуб, посадив в нього Хоори і доставив молодого бога в ньому на морське дно. Там він дійшов до палат самого морського дракона. У замку бог зустрів дракона дочка і вони закохалися одне в одного.

  Морський дракон зрадів, погодився на весілля, все бенкетували і раділи. Хоори прожив з дружиною протягом трьох років, а потім згадав, навіщо він спускався на дно. Морський бог тут же звелів рибам відшукати пропажу і вручив її Хоори.

  Також на прощання юнак отримав дві перлини. Одна могла контролювати припливи, а інша - відливи. Крім цього, Ватацумі але ками навчив молодого бога деяким заклинанням, які допомогли б йому напоумити брата. Завдяки всьому, чому його навчив морський дракон, Хоори зміг знайти спільну мову з братом. Незабаром його дружина піднялася на сушу і зажили вони щасливо.

  Дракон Рю Під

  Дана сутність є морським драконом (змієм), володарем вод. Він відомий людям як благородне, мудре і сильне міфічне створіння. Вважається, що всі, хто потонув у водоймі, загинув в морській безодні, в подальшому знаходиться в його хоромах.

  Дракон Рю Під

  Зовні Рю Під нагадує корейських драконів, але з трьома пазурами. Такі змії доброзичливі, в дуже рідкісних випадках здатні навіть здійснювати мрії, не бояться йти на контакт з людьми. Сказання про Рю Під зустрічається досить рідко.

  Японці були переконані, що подібна сутність всесильна, переміщалася в мандрах по всій земній кулі і їй відомі всі таємниці світобудови. Вважалося, що ці змії люблять грати з хмарами, провокують зливи і шторми. Заради прекрасної перлини ці люблячі багатство змії готові піти на все.

  Могутній Рю Під вважається одним з декількох головних міфічних японських сутностей (решта - це Фенікс, Черепаха і Кірін - чарівний єдиноріг). Зустрічаються також і інші дракони в японській міфології, що є символами удачі, дощу, полум'я, що вважаються хранителями заїжджих дворів, людей. Однак вони вкрай рідко згадуються в переказах і легендах.

  Японська культура дуже багата, різні міфи і сказання оповідають про злісних, сильних, благородних і підступних драконах, які раніше мешкали на цих землях. Чи були ці істоти насправді чи ні, залишається таємницею. І кожен сам вирішує, вірити йому в таємничих гігантів чи ні.