Головна » техніка » Зустрічайте Tweel від Michelin - шину, яка ніколи не спуститься

  Зустрічайте Tweel від Michelin - шину, яка ніколи не спуститься


  П'ятнадцять років тому компанія Michelin прийняла рішення розробити шину, яка ніколи не буде здуватися. З тих пір випускаються компанією прототипи привернули до себе широку увагу преси, а військові використовують цю технологію з 2013 року - однак споживчий і ділової сегмент ринку до сих пір не мали до неї доступу

  Але тепер це змінилося. З листопада минулого року Michelin почав випуск довгоочікуваних безповітряних шин і коліс, які отримали ім'я "X Tweel" - і вони вже доступні для деяких комерційних машин. На створення фабрики, яка випускає виключно нові безповітряні шини, Michelin витратив 50 мільйонів доларів.

  На відміну від звичайних пневматичних шин, X Tweel використовує комбінацію деформуються поліуретанових спиць, зовнішню поверхню зі сталі і гуми, і вісь з жорсткого металу. Зовнішня поверхня бере на себе більшу частину навантаження, а спиці і вісь розподіляють навантаження між різними її частинами, коли колесо наїжджає на яку-небудь перешкоду.

  John Deere - одна з перших компаній, яка взяла технологію X Tweel на озброєння і вже застосовує її у своїй популярній серії газонокосарок ZTrak. "X Tweel служить в два-три рази довше будь-яких інших шин", повідомляє менеджер John Deere Чейз Тью.

  Поки що X Tweel буде застосовуватися тільки на повільно рухається техніці. Фабрика, яка почала їх виробництво в листопаді, виготовляє шини для машин на зразок фронтальних навантажувачів і газонокосарок (на великих швидкостях безповітряні шини починають вібрувати і видавати багато шуму). Але Michelin має намір в майбутньому розширити свою лінію продуктів - аж до повноцінних безповітряних коліс для автомобілів.