Головна » технології » Навіщо винні пляшки випускаються з увігнутим дном?

  Навіщо винні пляшки випускаються з увігнутим дном?

  Багато з нас, напевно, задавалися питанням, чому у пляшок для вина замість плоского дна увігнуте. Звідки родом така традиція, і яку мету вона переслідує?

  На перше питання відповісти досить просто. З давніх часів визнаним виноробним регіоном вважається Франція. Винороби країни завжди були законодавцями правил і ініціаторами нововведень. Розливати вино в пляшки з увігнутим дном - "Пунтом" - стали саме у Франції.

  Навіщо і для чого був створений такий дизайн ємності? Цьому є кілька причин.

  По-перше, для зручності транспортування. Вино пили всі стани і в різних країнах. Хтось вважав за краще "бургундське", хтось шампанське. Франція славилася різноманіттям винних виробів і успішно експортувала їх в усі куточки світу. Отже, проблема доставки стояла досить гостро. Як пам'ятаємо, в давні часи основним видом транспорту були вози або вози, запряжені кіньми. Їм доводилося долати багато кілометрів вибоїстих і не завжди рівних доріг. Звідси виникала небезпека в безпечної укладанні і цілісності доставки скляної тари. Потрібно було якось надійно фіксувати сотні дюжин пляшок. Пунт якраз і виконував супутню функцію: пляшки, лягаючи рядами один за одним, пробками упиралися в увігнуту частину сусідньої. Плюс до цього вантаж ховався соломою - і транспортування проходила без втрат.

  По-друге, для приховування осаду. За часів розвитку виноробства продукт готувався без використання сучасних очисних систем. Наявність осаду в напоїв, що перебродили було природним. Однак клієнтам не подобалося, купивши улюблене вино, пити каламутну рідину, змішану з тим, що знаходиться на дні. "Товарний вигляд" таким чином псувався. А ось в пляшках з увігнутим дном осад накопичувався в малопомітній місці - в Падін навколо опуклою частині, що не поширюючись по всьому об'єму.

  По-третє, для зручності процесу виготовлення самої скляній ємності. Пляшки століття назад проводилися склодувами ручним методом. Зробити так, щоб у всіх виробів дно було рівним, без вад, швів і виступів, було практично неможливо. Пунт став прекрасним виходом з ситуації, що склалася, перетворивши недолік в гідність.

  До слова, в старій Німеччині, де вино було скоріше не вишуканим напоєм, а вибачте за грубе слово, "простим пійлом", де не було розвиненої культури виноробства, пляшки робилися з прямим дном.

  Ще кілька слів жартома. Юрій Нікулін на застіллях, де стояло шампанське, викликав на спір, кажучи, що він вип'є шампанське з закритою пляшки. На прийом актора велися багато. Він же перевертав цілу пляшку догори дном, наливав шампанське з іншого вже відкритої пляшки, і випивав налите в пунт. Так вигравалося парі.

  Сподобалася стаття? Зробіть репост, щоб поділитися нею з друзями!