Головна » тварини » Навіщо зебрам потрібні смужки

  Навіщо зебрам потрібні смужки

  Більшість тварин має однотонним забарвленням. Це потрібно в тому числі і для виживання: так легше злитися з навколишньою природою. Однак зебри - смугасті. Навіщо це потрібно? Чи має це якийсь практичний сенс? З цим ми і спробуємо зараз розібратися.

  Вже більше 100 років біології міркують на цю тему. Спочатку була теорія, що смужки необхідні для створення оптичної ілюзії при світлі: зебри ніби як немає, біла частина зливається з навколишнім середовищем. І це повинно допомагати при виживанні. Однак канадські вчені провели експеримент, в ході якого з'ясували, що це не так: все хижаки прекрасно бачать зебру. І взагалі, окрас - не вирішальний аргумент. Вони йдуть на запах.

  Ще одна теорія - смужки допомагають дізнаватися своїх родичів. Однак і інші тварини цілком дізнаються своїх родичів. Навіть якщо у них немає специфічного забарвлення.

  Звичайно, до цих пір не існує точного аргументування наявності смуг на тілі зебрі. Але є більш-менш обгрунтовані теорії.

  По-перше, смужки допомагають терморегуляції тварини. Адже чорний і білий колір по-різному поглинають і віддають тепло. По-суті, це натуральний кондиціонер для зебри. Забавно, що тим спекотніше на батьківщині зебри, тим більше у неї смужок.

  По-друге, смужки найменш привабливі для різних комах: мух і гедзів, наприклад. А вони, до речі, часто є не тільки кровожерами, але і переносниками різних смертоносних захворювань.

  За рахунок особливостей відбиття світла, найбільш приваблива для мух чорне забарвлення. Однак зебра, за рахунок поєднання двох різних кольорів, просто-напросто збиває комах з пантелику. За допомогою експериментів вчені з'ясували, що на смугасте забарвлення мухи летять навіть менше, ніж на білий, хоча останній повинен був бути для них найменш привабливим.

  До речі, а ви замислювалися, якого ж насправді кольору зебра: чорно-біла або біло-чорна? Дослідники провели аналіз ембріона тварини: виявляється, що спочатку він чорний. І лише потім на ньому починають з'являється білі смужки і плями. Це ж стосується і більшості інших тварин.

  А ви знали, навіщо зебрі смужки? Розкажіть в коментарях!

  Сподобалася стаття? Зробіть репост - поділіться з друзями!