Головна » тіло » Вся правда про вітаміни в енергетичних напоях

  Вся правда про вітаміни в енергетичних напоях

  Енергетичні напої були винайдені не так давно, хоча багато що входять до їх складу інгредієнти застосовувалися як тонізуючий засіб вже багато століть. Смачні підбадьорливі тоніки стали справжнім порятунком для студентів під час сесії, працівників розумової сфери в дні дедлайну і професійних водіїв, яким не можна позіхати за кермом.

  Компанії-виробники енерготоніків люблять напихати нас вітамінами групи В. Один з найбільш популярних напоїв містить понад 8000% вашої добової дози споживання вітаміну В12 і 2000% добової дози споживання вітаміну В6. Але ось дивна річ: ніхто не знає, навіщо це робиться. Навіть фахівці з В вітамінам.

  • Люди, які відчувають дефіцит вітамінів групи В, відчувають себе втомленими, так як ці мікронутрієнти необхідні для перетворення поглиненої їжі в енергію. Плюс, нестача вітамінів викликає анемію; порушується нормальний хід транспортування кисню до органів - ви відчуваєте себе втомленим.

  • Проте дефіцит - це рідкість. Якщо в ваш раціон входять м'ясо, яйця, молочні продукти, свіжа зелень і цільні злаки, ви будете отримувати вітамін В в потрібній кількості. Однак люди, які сидять на строгій рослинній дієті, не зможуть отримувати в достатній кількості вітаміну В12, який в основному знаходиться в продуктах тваринного походження.

  • Якщо ви відчуваєте себе втомленим, це з більшою ймовірністю викликано нестачею сну, стресом або перевтомою. При цьому, навіть якщо ви і справді відчуваєте брак вітаміну В, їх прийом не дасть вам моментального припливу енергії. Для повноцінного відновлення сил може знадобитися кілька тижнів або навіть місяців безперервного курсу лікування.

  • Більш того, ваш організм не зможе засвоїти за один раз таке шалену кількість вітамінів. І що ж відбувається з цими 8000 Без малого відсотками, які ви спожили? Правильно, ви просто змиєте їх в унітаз. Грубо, але зате чесно.

  • Підйом сил, який ви відчуваєте, потягуючи енергетичний напій, вам дають кофеїн і цукор, що містяться в ньому. Але, а як же вітаміни? Відчутної користі дати вони не можуть, так що виходить це просто маркетинговий прийом.