Головна » Захист і удача » Зірка Давида - значення давнього символу

  Зірка Давида - значення давнього символу

  Всупереч усталеній переконання, гексаграмма не може бути і ніколи не була символом іудейської релігії.

  Версій походження чимало. Знак має й іншу назву - Щит Давида, або Маген Давид. Легенди пов'язують походження з формою щитів війська царя. Є твердження, що Давид сам винайшов подібний щит, зв'язавши шість жердин і обтянув їх волової шкірою. І в цьому немає нічого неможливого: переможець Голіафа піднявся як військовий діяч.

  Версія походження назви від імені легендарного правителя не єдина. Багато хто вказує на зв'язок назви символу і імені єврейського лжемессіі Давида Алроя. Користуючись нестабільністю в близькосхідному регіоні в період між першим і другим Хрестовими походами, він підняв єврейське повстання на території від Межиріччя до нинішнього Азербайджану. Метою повсталих було захоплення Єрусалиму і створення єврейського царства.

  Алрой Давид - достовірна історична особистість, до нас дійшли численні свідоцтва про його магічних здібностях. Повідомляють, що Алрой дивним чином вибрався з ув'язнення в темницю. Особисто з'явився в стан ворога.

  Вигадка це чи ні, але залишається факт, що ніякі здібності не допомогли повстання досягти успіху. Єврейське військо розбили. Збираючи нову армію, Алрой став жертвою змови і загинув.

  Шестикутна зірка вважається світовим символом. Вона зустрічається практично в будь-якій культурі. В Індії шестикутна зірка позначає одну з чакр - анахату. Два перехрещених трикутника - чоловіче і жіноче начало. В Індії вона відома до того, як стала використовуватися в Європі і на Близькому Сході.

  Іштар

  Версії про російською походження символу є завдяки знахідці археолога В'ячеслава Мещерякова. Характерний знак знайшли на півночі країни, і представляв собою шестикутну зірку з срібла на кам'яній поверхні.

  На Сході Зірка Давида ототожнювалася з богинею Іштар, або Астартою. У бронзовому столітті такі знаки використовувалися магами з віддалених один від одного місць, наприклад Месопотамії і Британії. Знайдено археологами зображення шестикінечний знаків, що датуються залізним століттям, на Іберійському півострові.

  Пентаграма як магічний символ зустрічається частіше гексаграми, але є вона і в середньовічній алхімічної і магічною літературі. Вона зображена на відьмацьких пляшках. Стосується це і арабських старовинних книг. Існувала теорія, яка зараховувала Зірку Давида до астрологічним символам. Є вона і на печатках і гербах європейського походження.

  Використовувалася шестикутна зірка християнами для прикраси храмів. У Середньовіччі знак ставили на захисних амулетах по всій Європі. Перше свідчення про гексаграмме як єврейському символі, датується ХIV століттям. В цей же час їм починають прикрашати стіни синагог. Ставлення до нього як до єврейського символу з'являється приблизно в XVIII столітті, коли його починають зображувати на надгробках представників цього народу.

  Що таке Зірка Давида

  Є безліч трактувань символу, але немає єдиної відповіді на питання, яке значення. Це древній символ з багаторічною історією. Сьогодні його вважають єврейським символом, але є й ті, хто дотримується іншої думки. Наприклад, священик Олег Моленко вважає Зірку Давида християнським символом, але при цьому пише, що пришестя диявола буде супроводжуватися печаткою з його зображенням.

  Найчастіше зустрічається тлумачення значення Зірки Давида, пов'язане з поєднанням двох сил або речей, знак - два переплетених трикутника. Можливо, Бог і людина, чоловіче і жіноче начало, Земля і Небо. З'єднання протилежностей і гармонії між ними, іноді разом із продовженням життя. З урахуванням різного спрямування вершин трикутників Зірка Давида означає, що ці протилежності прагнуть один до одного. Божественне - до людини, а людина - до Бога.

  Інше значення гексаграмме надавали в Індії. Це боротьба двох протилежностей, а не гармонія між ними. Але це і позначення людської сутності - вона не може не включати в себе боротьбу між духовним і тілесним початком. Зараз це символ серцевої чакри.

  Зустрічаються версії з іншим значенням - єдність і боротьба стихій. Є думка, що Зірка Давида - позначення божественного управління стихіями і світом.

  У єврейській культурі шість променів - дні творіння, а утворений ними шестикутник в центрі - саббат, священний день для відпочинку. Християни вважають Зірку Давида символом Віфлеємської зірки і семи днів творіння Світу. Разом з хрестом вона стає символом Ісуса Христа - поєднання божественного і людського за допомогою хреста. Але на старовинних ікона вона виглядає як цілісна зірка, яка не перебуває з трикутників.

  Зірка Давида як амулет

  Як амулет Зірка Давида використовувалася в Середньовіччі. Однак робили це ті, хто зрозумів значення. Сьогодні її повсюдно вважають символом приналежності до єврейського народу, але якщо вам є розуміння справжнього значення гексаграми, спокійно носите такий амулет.

  Амулет із зображенням гексаграми вважається захисним. Він вбереже від нечистої сили і злого чаклунства, як і більша частина релігійної символіки. Оскільки Зірка Давида за легендами була на щиті, символ і зараз вважають одним з тих, що здатні захищати від потойбічних неприємностей, від зброї і замаху на життя.

  Середньовічні окультисти вірили: якщо носити символ на шиї, він відкриє власнику таємниці минулого, сьогодення і майбутнього. Масони вважали знак символом мудрості, а алхіміки ототожнювали його з безсмертям і розумінням таємниць.

  З усього вищеописаного напрошується висновок: амулет Зірка Давида захистить від зла, підійде тим, хто збирається вчитися ворожіння або бажає розвинути інтуїцію і отримувати підказки від вищих сил у важкі часи.