Головна » здоров'я » Я звільняюсь! 9 причин, щоб піти з роботи

  Я звільняюсь! 9 причин, щоб піти з роботи

  Більшості людей періодично набридає їх посаду. Ми втомлюємося від колег, від наших робочих столів і мріємо швидше зірватися у відпустку. Але де проходить межа між "мені потрібно перепочити" і "ще крапля - і я не витримаю"?

  Психологи відзначають, що тривалий стрес на виснажливої ​​роботи може привести до серйозних захворювань. Гіпертензія, розлади шлунково-кишкового тракту, головний біль і порушення сну, депресія - лише частина з них. Крім того, все це проходить на тлі втоми і поганого настрою, а також загальне погіршення самопочуття.

  Іноді зміна місця роботи просто необхідна. Давайте розберемося, коли саме варто задуматися про подачу заяви на звільнення.

  Робота забирає надто багато часу

  З разу в раз вам доводиться скасовувати поїздку до рідних. Вийти на пробіжку, яка завжди приносила задоволення - недозволена розкіш. Похід в кінотеатр? Тільки без вас, ви по вуха в роботі.

  Немає нічого поганого в тому, що людина багато працює, і йому це подобається. Якщо професія стоїть на першому місці - все нормально. Але якщо улюблені справи і люди відходять на другий план в силу обставин, пора задуматися, чи потрібно вам це місце. Людині необхідно час і на особисте життя.

  Робота робить вас нещасним

  Час ніби налаштувалися проти вас, хвилини розтягуються на вічність. Складно всидіти на місці, не кажучи вже про те, щоб зайнятися справами. З нудьги ви можете лазити по соціальним мережам, але раз у раз дивитесь на годинник. Уже не пам'ятаєте, коли в останній раз раділи новому робочому дню. Якщо прохання начальнику дати вам цікаві завдання або підвищення не спрацювала, можливо, це місце не для вас.

  Гірше понеділка дня не придумаєш

  Буває таке, що в кінці вихідних ви несподівано згадуєте, що завтра - новий робочий день. І приходьте в жах!

  Нічого, якщо це трапляється нечасто, наприклад, через майбутню важкої тижні. Але як тільки ви усвідомлюєте, що вікенд - єдині щасливі дні, коли можна скинути важкий тягар відповідальності, пора задуматися. Психологи вважають, що такі відчуття можуть служити симптомом вигоряння.

  Досягнення постійно знецінюються

  Найчастіше на робочому місці відбувається наступна ситуація. Новий (або усталений, але палаючий своєю справою) фахівець працює, що є сил, щоб досягти прекрасного результату. Йому це вдається, але безпосередній начальник не помічає цього. Або робить вигляд, що не помічає. Більш того, бос може очікувати від нього таких же результатів, тому що вважає подібне усталеною нормою.

  Це справжнісіньке знецінення, рано чи пізно приводить до вигорання співробітника. Воно знижує мотивацію, самооцінку, призводить до наростаючого напруження і стресу. Якщо ваші заслуги не цінують, подумайте, чи варто витрачати час в такій компанії.

  Крім того, знецінення може виглядати як заниження заробітної плати, ніж часто користуються керівники в нашій країні.

  Нічого не хочу

  Те, про що ми заїкнулися в попередньому пункті - зниження або втрата мотивації. Ви віддаєте перевагу робити, що завгодно: міряти кімнату кроками, курити, пити каву, спілкуватися - тільки не працювати. Соціальні мережі і косинка - єдине, що не дає вам нудьгувати на робочому місці.

  Незважаючи на можливі запевнення начальства, ви зовсім не ледар. Просто по ряду причин мотивація пішла, а бажання працювати не з'являлося вже досить довго. Пора підшукати підходящу вакансію, а, може, і професію.

  Колеги і начальник вам неприємні

  Наше оточення, в тому числі, суспільство, де ми знаходимося, сильно впливають на наше життя. Рівень стресу, що виникає при роботі з конфліктними людьми, різко зростає. Якщо при цьому керівник - персона, про яку складно сказати щось приємне, пора міняти роботу.

  Можна спробувати залучити психолога, провести тренінги на об'єднання і вчитися вирішувати конфлікти мирно. Але змінити людину, яка займає високу посаду, навряд чи вийде.

  Спеціальні вміння не потрібні

  Бувають життєві ситуації, при яких ми погоджуємося на нудну і невигадливу роботу. Такі місця схожі на болота: вони не пропонують ні перспектив, ні захоплюючих завдань.

  Якщо ви відчуваєте, що зараз ви працюєте в схожому місці, яке не дає розвернутися і проявити себе, задумайтеся. Можливо, настав час змін?

  Крім того, психологи нагадують, що навички, якими ви володієте, і здібності, які вам подобається застосовувати, - не одне й те саме. Якщо за службовим обов'язком вам доводиться робити те, що неприємно, великий ризик почати відчувати себе незадоволеним і нещасним.

  Ні зростання, ні розвитку

  Робота не повинна ставати рутиною. Ми не роботи, щоб на автоматі виконувати одні і ті ж нудні завдання. В ідеалі, місце, яке ми займаємо, має перш за все приносити задоволення і стимулювати розвиток.

  Ви відчуваєте, що на роботі можете виконати всі доручення з закритими очима? При цьому ніякого кар'єрного зростання не очікується? Така буденна служба приносить розчарування, співробітник починає нудьгувати. Що знову призводить до вигоряння.

  Якщо начальник не хоче нічого чути про розширення ваших обов'язків (зі збільшенням зарплати, зрозуміло), не втрачайте часу. Людина, що бажає рухатися вперед і ставати краще, завжди знайде роботу.

  "Не зійшлись характерами"

  Люди часто забувають, що робота їм просто може не підходити. Сам принцип діяльності, правила компанії, умови - все це дуже важливо. Наприклад, інтроверту буде емоційно важко працювати в сфері, де кожен день доводиться спілкуватися з великою кількістю клієнтів.

  Творчій людині буде вкрай неприємно підкорятися бюрократичними правилами "білих комірців" навіть в самій престижній фірмі. Повільно перемикається співробітник не зможе бути помічником керівника через особливості нервової системи.

  Крім особистості і характеру можуть стикатися системи цінностей. Якщо етика компанії не відповідає вашим моральним установкам, ви довго будете намагатися примиритися з цим. Чи не намагайтеся зламати себе, краще витратити ці сили на пошук більш підходящої професії.

  Пам'ятайте, робота - це місце, де людина може відчути себе потрібним, задоволеним і цінним. Праця - важлива складова нашого суспільства. Не дозволяйте невідповідному місця вибивати вас з колії і відчувати себе нещасним. Робота вашої мрії десь поруч!

  А вам подобається ваша нинішня посада? Поділіться статтею з друзями - зробіть репост!