Головна » тварини » Отрута павука-відлюдника може розчинити вушної хрящ

  Отрута павука-відлюдника може розчинити вушної хрящ

  Одного разу вночі під час відпочинку в Італії 22-річна жінка прокинулася через біль у вусі. Тоді вона ніяк не могла знати, що її тільки що вкусив середземноморський павук-відлюдник, і скоро шматок її вуха розчиниться під впливом павукового отрути.
  Незабаром жінка звернулася в італійську лікарню, і лікарі прописали їй антігістомін, але біль у вусі і набряк на обличчі не пройшли. Коли вона повернулася додому, в Нідерланди, їй стало гірше, частина вуха почорніла - явна ознака того, що частина шкіри і хрящових клітин загинула.


  Омертвіння тканини дозволило лікарям зрозуміти, що пацієнтку вкусив середземноморський павук-відлюдник - одне з найнебезпечніших тварин, його отрута знищив частину шкіри і підшкірного жиру, в результаті чого на місці понівеченого вуха залишився шрам.

  Пластичний хірург Маріці ван Вик в своїй доповіді, опублікованому в журналі "Пластична, реконструктивна і естетична хірургія", зазначила, що стався випадок став першим доказом того, що отрута павука-відлюдника може розчинити вушної хрящ. Отрута павуків складається зі складної суміші хімічних речовин, в тому числі тих, які розщеплюють білки, що робить укуси важковиліковні. Щоб допомогти пацієнтці, ван Вик і її колеги видалили мертві тканини, а потім відтворили їх за допомогою хряща, узятого з ребра жінки.

  Для лікування цієї пацієнтки був використаний препарат під назвою Дапсон, але немає ніяких гарантій, що він спрацює для знешкодження саме цього конкретного отрути. Так що, за словами ван Вик, рекомендовані методи лікування укусів цих павуків - холодоелементами і болезаспокійливі засоби. Павуки-відлюдники рідко кусають людей в відрізняється від павуків чорної вдови, і зазвичай їх укуси не завдають серйозного збитку. У більшості випадків вони кусаються тільки тоді, коли людина уві сні придавлює їх або суне ногу в черевик, в якому опинився павук.

  Укуси важко діагностувати: в більшості випадків їх приймають за укуси жалких комах або наслідки бактеріальних інфекцій. Проте, отрута павука-відлюдника може викликати важкі імунні реакції, що руйнують клітини крові.