Головна » тварини » отруйні птиці

  отруйні птиці


  Всі знають про існування отруйних комах, риб, змій, жаб, але недавно було виявлено, що існують ще й отруйні птиці. У 1990 р був досліджений новий вид птахів - дроздові мухоловки (пітах). З'ясувалося, що ця маленька і досить мила пташка має залозами, які виробляють дуже сильну отруту!
  Яскраве чорно-помаранчеве оперення пітах сигналізує про отруйність цієї птиці.
  Пітах живуть тільки в лісах Нової Гвінеї. Розмір їх не більше сойки. Отрута міститься у них в шкірі, в пір'ї і майже у всіх внутрішніх органах. Ця отрута схожа батрахотоксин - тому, що буквально просочує тіло колумбійських жаб-древолазов (в 100 разів сильніше стрихніну). Зрозуміло, у мухоловки концентрація отрути значно менше, ніж у древолазов. У пташки масою 60-65 грам міститься 15-20 міліграм токсину в шкірі і 2-3 міліграм в пере.
  Людині потрапляння цієї отрути загрожує лише отруєнням або сильним опіком. Зате миші, жаби, жаби, кролики і собаки вмирають за лічені хвилини. Отрута однієї птиці здатний вбити близько 800 мишей.
  До сих пір вчені б'ються над вирішенням питання: навіщо ж пітах такий сильна отрута? Ця пташка - НЕ хижак, тому для полювання їм отруту не потрібен. І ворогів у цій пташки не так вже й багато. Можливе джерело цієї отрути - крихітний жучок нанісані, яким харчується пітах: в тілі комахи виявлено високу концентрацію батрахотоксин. Ще одна загадка, пов'язана з цією мухоловкою - як пітах уникає самоотруєння?
  Для людини ця пташка сильної небезпеки не представляє з однієї причини: зустріти птаху можна вкрай рідко - птах живе в самих непрохідних лісах. Але все одно треба знати про те, що на нашій планеті є маленька, але отруйна птах, дотик до якої може викликати безліч проблем.