Головна » простір » Отруйні створення, які живуть тільки в Росії

  Отруйні створення, які живуть тільки в Росії

  Незважаючи на відносну безпеку російських гір і лісів, на природі можна втрачати пильність. Навіть в Росії можна зустріти істот, після зустрічі з якими потрібна допомога. Деякі з отруйних створінь живуть тільки на території Росії, а десяток з них можна зустріти виключно в наших широтах.

  • каракурт

   Склад отрути каракурта більше схожий на хімічну лабораторію. Нейротоксини, фосфодіестерази, холінестераза, кініназа - повірте, ви не хочете випробувати всього цього на собі. 

  • Гюрза

   Найнебезпечніше отрути гюрзи тільки отрута кобри. Один-єдиний укус буде смертельний для людини. Цікаво, що в якості негайного цілющого кошти використовувалася витяжка з цього ж отрути: сироватку "антигюрза" раніше у великих кількостях виробляли в Середній Азії.

  • Амурська морська зірка

   Найчастіше цей небезпечний океанський мешканець зустрічається на великій глибині. Однак іноді амурський морська зірка перебирається ближче до узбережжя і тоді наступити на неї можна прямо в прибої. Отруйна створення ні в якому разі не можна вживати в їжу - це загрожує серйозним отруєнням.

  • Уссурійський щитомордник

   У Приморському краї зустріти уссурійського щитомордника простіше простого. Смертельної небезпеки для людини ця змія не представляє, але тиждень в лікарні провести доведеться.

  • Великий морський дракон

   Мабуть, це найнебезпечніша риба, яку можна зустріти в Чорному морі. На плавцях і зябрах дракончика розташовані крихітні шипи, які виділяють отруту. Працівниками Державтоінспекції зафіксовано кілька випадків людської смерті після випадкового зіткнення з цією рибою.

  • кам'янистий щитомордник

   Кам'янистий щитомордник входить в загін гадюк і отрута його має відповідні властивості. Нейротоксин впливає на нервову систему, викликаючи параліч, а гемотоксини сприяє розвитку тромбозів і великих некрозів.

  • часничниця звичайна

   Звичайно, зіткнення з часничницею людини не вб'є. Що виділяється жабою слиз небезпечна для дрібних тварин, а великий ссавець може відбутися лише серйозним хімічним опіком. Що, погодьтеся, теж неприємно.

  • Південноросійський тарантул

   Південноросійський тарантул поступово розселяється по все більшій території нашої країни. Раніше зустріти цього небезпечного павука можна було тільки в Середній Азії, але зараз тарантул переповз вже в Саратовську і Астраханську області. Летального результату після укусу тарантула у людини не буває, а ось гангрена розвинутися цілком може.

  • строкатий скорпіон

   Всупереч поширеній думці, на людину скорпіон нападає тільки в крайньому випадку і тільки з метою самозахисту. Багато скорпіони взагалі не так вже й небезпечні, але це не відноситься до строкатого скорпіона, що живе в Нижньому Поволжі і Криму. 

  • тигровий вже

   Пам'ятайте, в дитинстві говорили, що вужі не отруйні? Так ось, тигровий вже - виключення з правил. Дивовижні змії спеціально полюють на отруйних жаб, після чого їх власні залози наповнюються тими ж буфодіенолідамі. Відомий випадок, коли укушений тигровим вужем 50-річний чоловік отримав серйозне отруєння.