Головна » тварини » Ягуарунді - практично домашній ягуар

  Ягуарунді - практично домашній ягуар

  Планета населена безліччю різних представників флори і фауни. Одні нам добре відомі, а про існування інших зовсім не маємо уявлення. До числа останніх відноситься ягуарунді - тварина, одночасно схоже на пуму і ягуара.

  Як виглядає ягуарунді

  Тварина має довге і гнучке тіло. Невелика, злегка витягнута і округла мордочка ягуарунді виглядає трохи дивно на тлі довгастого тулуба і непропорційно коротких лапок. Воно покрите густою і блискучою короткою шерстю, колір якої варіюється від сірого або сіро-бурого до насиченого рудого.

  Розмірами істота нагадує звичайну кішку, а вага його в дорослому віці не повинна перевищувати дев'яти кілограмів. Безшумне пересування йому забезпечує шерсть, що росте на подушечках лап, між пальцями. Ягуарунді, що причаїлася в густих трав'янистих заростях, часто приймають за маленьку пуму або куницю-переростка.

  Про особливості тваринного

  Ікла дикої кішки, дуже схожі на кинджали, допомагають їй в затриманні їжі, а мова влаштований так, що з його допомогою м'ясо від кісток відділяється легко і швидко. На задніх ногах є своєрідні "чохли", завдяки яким кігті істоти не втрачають свою гостроту.

  Тварина виходить на полювання вдень, що істотно знижує кількість конкурентів на видобуток. Полювання веде на землі, деревах і навіть у воді, коли виникає необхідність. Такий спосіб життя змусив його навчитися спілкуватися з родичами так, щоб гармонійно вливатися в лісову какофонію. Тварини освоїли безліч звуків, серед яких присутній котяче нявкання і муркотіння, а також щебет і свист птахів.

  харчові переваги

  Ягуарунді дружелюбна, ненажерлива, не має особливі гастрономічні уподобання. Вона обожнює полювати і саме ця якість утримує людей від повного її приручення: кішка навряд чи стане вистежувати мишей, коли поруч ходить пара курочок. І не важливо, що останні, можливо, належать її господарям. Все, що на думку киці виглядає апетитно, автоматично перетворюється на об'єкт переслідування та полювання.

  Істота з однаковим задоволенням їсти рибу, пташок, земноводних. Не гребує ящірками і морськими свинками. Якщо ж нічого "м'ясного" не трапляється, воно спокійно пообідає виноградом, інжиром або бананами. Останнє особливо не влаштовує панамських фермерів, чиї плантації регулярно піддаються нападам ягуарунді, які об'єдналися з місцевими мавпами. Мавпи рвуть плоди і діляться ними з кішками.

  Кілька фактів про ягуарунді

  • Люди по-різному називають тварина: німці - кішкою-ласкою, американські індіанці - водяним ягуаром.
  • Швидко і досить легко звикає до людини.
  • Це перша приручена панамськими індіанцями кішка. Люди вважали, що звір, що поїдає гризунів і комах, стане корисним в господарстві, і почали його підгодовувати. Але з часом зрозуміли, що домашня птиця цікавить тварина більше, і відмовилися від ідеї його змісту.
  • Живе в Південній і Центральній Америці, зрідка трапляється на території США. Незважаючи на те, що мисливцям тварина практично не цікаво, а хутро і зовсім не має ніякої цінністю, популяція ягуарунді скорочується. Це відбувається через вирубку лісів, що ростуть в місцях його проживання.