Головна » здоров'я » Отруйні рослини, які можна зустріти в Росії

  Отруйні рослини, які можна зустріти в Росії

  Давно минув час, коли людина жила збиранням. Тоді доводилося відчувати їстівність рослин і грибів методом проб і помилок. Школа, університет, уроки ОБЖ розповідають про небезпечні рослини, ось тільки, хто ж їх слухає. Ось і виявляються в приймальному покої з отруєнням люди, які чогось спробували на смак он той красиву квітку.

  Гліцинія

  Це красиве рослина приїхало з Японії. Зараз воно активно культивуються в Криму, але може приживатися і переживати зиму набагато північніше. Квіти його виглядають гарними кистями з легким приємним ароматом. Ось тільки, якщо з'їсти будь-яку частину гліцинії, то можна отримати набір від головного болю до серйозної діареї. Симптоматика збивається простим засобом від нудоти, але все одно - навіщо такі пригоди?

  Четочнік молитовний

  Це багаторічна бобова рослина частіше можна зустріти в Індії, але на території Росії воно також є. Після дозрівання з розкритих стручків з'являються червоно-чорні невеликі плоди. Ось одного такого буде досить, щоб відправити людину на зустріч з Творцем. Додатково абрін (активний токсин) обрадує тих, що вижили повної дисфункцією шлунково-кишкового тракту (від діареї до постійного слиновиділення), гіперзбудливості і серйозної лихоманкою.

  тис ягідний

  Це дерево зустрічається по всій території Європи. Як мінімум багато чули про знаменитих тисовий луках середньовічної Англії. Хоч і росте воно повільно, старі дерева можуть перевищувати 40 метрів. Безпечна для людини тільки кора дерева. Все інше (від соку деревини до листя) небезпечно для життя. Мінімальний набір симптомів при отруєнні:

  • інфаркт;
  • порушення кровообігу;
  • збої в дихальному ритмі;
  • судоми, сильна аритмія, м'язові коліки.

  аконіт

  Ця назва частіше знають любителі фентезійних РПГ, де зустрічається алхімія. На Русі це квітка звали "борець". Зустрічається він в гірських районах. Дуже отруйні для людини коріння рослини. Пацієнт отримує набір від проблем серцево-судинною системою до неврологічних порушень. Летальний результат настане навряд чи, але період відновлення буде тривалий.

  болиголов плямистий

  Назва вже має натякнути на неприємні наслідки знайомства з цією рослиною. Але хто ж розбирається в ботаніці? Тим більше, що при цвітінні болиголов нагадує пастернак або морква. Якщо розтерти в руках будь-яку частину болиголова, то він виділити алкалоїди з характерним "мишачих" запахом. Якщо довго принюхуватися, то розлад шлунка, тремор, мігрень ще цілий букет нездужань гарантовані.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями - зроби репост!