Головна » тварини » Навіщо сови іноді поселяють в своє гніздо змію?

    Навіщо сови іноді поселяють в своє гніздо змію?


    ВСЕ форми життя на Землі складають одну всеосяжну взаємопов'язану систему. І гомо сапієнс в ній грає важливу роль. Про це свідчить наш власний організм. Тихо і непомітно в нашому травному тракті працює ціла армія корисних бактерій - відбиває атаки ворогів, сприяє травленню і утворення необхідних вітамінів. Людина, в свою чергу, дає цим бактеріям їжу і притулок.

    Така тісна співпраця між представниками різних видів називається симбіозом *, або "співжиттям". Симбіоз - співжиття (від грец. Sym - разом, bios - життя), форма взаємовідносин, при якій обидва партнери або один з них отримує користь від іншого. Розрізняють декілька форм взаємокорисного співжиття живих організмів.

    Якби ви були птахом, принесли б ви до себе в гніздо живу змію? Так ні за що! Але саме так і поступає вухата сова.
    Вона сама сміливо тягне в своє гніздо, де мешкають її маленькі пташенята, хижака - узкоротих змію. Виявляється, сова поселяє у себе вдома змію в якості домогосподарки і "санітара", який поїдає мурах, мух і іншу нечисть, при цьому не завдаючи ніякої шкоди пташенятам. А на думку вчених, таке сусідство надає на пташенят тільки сприятливу дію - вони швидше ростуть, менше хворіють, так як змія поїдає всіх рознощиків інфекції.