Головна » бізнес » Навіщо здавати квартиру легально

  Навіщо здавати квартиру легально

  Більшість людей, що здають житло, роблять це нелегально. З одного боку, це звільняє господарів від податків. З іншого боку, орендарі не зможуть отримати тимчасову прописку за місцем проживання, а їхні діти не зможуть відвідувати дитячий сад.

  Крім того, навіть якщо між вами укладено договір, юридично він не дійсний: власник нічого не зможе пред'явити щодо псування майна і прострочення оплати, адже податки він не платить.

  Відсутність законного договору також не дозволяє контролювати якісь нюанси. Наприклад, якщо в квартирі необхідний невеликий косметичний ремонт - хто його повинен робити? За статтею 681 ЦК РФ поточний ремонт оплачує квартиронаймач, якщо в договорі оренди не передбачено інше. Договір допоможе закріпити і інші сторони. Прострочення в оплаті, дати платежу, оплату квитанцій, прибирання після виїзду. Звичайно, все це можна прописати в договорі і при неофіційною здачі квартири. Однак до суду з таким документом навряд чи хто піде.

  Договір дисциплінує мешканців. Наприклад, можна прописати в договорі пені за прострочення платежу: тоді мешканці точно будуть платити вчасно. Крім того, якщо ваш наймач влаштує потім і пожежа, то стягнути з нього збитки буде набагато легше (і реальніше).

  Ще одна зручність легальної здачі квартири: можливість безготівкового отримання оплати. Можна чесно перераховувати гроші на карту з припискою "за квартиру". Власник житла же заплатить з них податок.

  При нелегальної здачі житла існують певні ризики. Наприклад, ризик отримати штраф в 100-300 тисяч рублів. Крім того, можливо навіть позбавлення волі, якщо власник 3 роки не відраховував податки на суму понад 900 тис.грн і вона більше 10% його податків. Звичайно, такі моменти в судової практики явище рідкісне, однак справи все-таки є. Тому в будь-якому випадку краще легалізуватися: від цього плюс і вам, і мешканцям.

  А як ви ставитеся до офіційної здачі квартири? Розкажіть в коментарях!

  Сподобалася стаття? Зробіть репост - поділіться з друзями!