Головна » Людина » Все що потрібно знати про цирк

  Все що потрібно знати про цирк

  Сьогодні ми з вами поговоримо про цирк. Це слово походить від прикметника "круглий" - circus. Якщо ви ставитеся до категорії людей, яким до душі циркові вистави, тоді не пропустіть цирк в Калінінграді, який буде проходити з 30 вересня по 30 листопада поточного року.


  • Поняття цирк можна зустріти не тільки в європейській культурі, а й у народів Азії і Африки. Навіть у ватажка ацтеків Монтесуми іспанець Кортес виявив музей з монстрами. Ще Марко Поло захоплювався ручним левом, який кланявся великому хану.
  • У всі часи у правителів при дворі були астрологи, некромант, блазні і бродячі акробати з дресированими тваринами. Саме в цей період і зародився цирк. Можна сказати, що у кожного правителя був свій власний цирк.
  • У багатьох художників, включаючи найзнаменитіших і визнаних, таких як Пікассо, можна зустріти зображення акробатів і Арлекіно. Їм присвячували цілі картини.
  • Акробатичні вправи дівчат відображені на наскального фресці фараона Хнумхотепа II.
  • У Веронском музеї, можна знайти картину, присвячену молодому жонглерові, який зображений з сімома м'ячами.
  • Цирк у древніх римлян - це одне з найбільш грандіозних подій і видовищ того часу. Основний інтерес глядачів був прикутий до змагань колісниць. Потім з'явилися й інші видовища, такі як гладіаторські бої і дресировані тварини. Цирк для Стародавнього Риму грав значиму роль і був єдиною розвагою людей тієї епохи.
  • Онук Хлодвига I, після розвалу Римської імперії організував цирк в Парижі. Люди могли подивитися вистави жонглерів і акробатів, блазнів і клоунів, але цирк особливої ​​популярності не набув і незабаром був закритий.
  • Щось на зразок сучасного цирку з'явилося у Франції в 18 столітті. У 1774 році два наїзника з Англії влаштували виставу зі скаковими кіньми на круглій арені, яка нагадує сучасний цирк. Підхопили ідею італійці, які побудували у Флоренції новий зал на 2700 чоловік. У програму стали входити не тільки уявлення з клоунами і дресированими тваринами, але і пантомімою.

  Можна сказати, що батьківщиною сучасного цирку є Франція, а точніше Париж, звідки циркові вистави поширилися по всій Європі.