Головна » Людина » Всі таємниці погляду

  Всі таємниці погляду


  Спостереження психологів показують, що при особистих контактах співрозмовники не здатні дивитися один на одного постійно, а лише трохи більше 60% загального часу. Однак час зорового контакту може виходити за ці межі в двох випадках: у закоханих і у агресивно налаштованих людей. Тому якщо малознайомий чоловік довго і пильно дивиться на вас, найчастіше це говорить про прихованої агресії.

  Тривалість візуального контакту залежить від відстані між співрозмовниками. Чим більше відстань, тим більш тривалі контакти очей можливі між ними. Тому спілкування буде більш ефективним, якщо партнери сидять по різні боки столу - в цьому випадку збільшення відстані між ними буде компенсуватися збільшенням тривалості контакту очей.

  Жінки довше дивляться на тих, хто їм симпатичний, а чоловіки - на тих, хто симпатизує їм. Як показують спостереження, жінки частіше за чоловіків використовують прямий погляд, а тому вони менш схильні сприймати пильний погляд як загрозу. Навіть навпаки, жінка вважає прямий погляд вираженням інтересу і бажання встановити контакт. Хоча аж ніяк не всі прямі погляди чоловіків жінки сприймають прихильно, багато що залежить і від самої людини.

  Не слід думати, що прямий погляд є ознакою чесності і відкритості. Той, хто вміє брехати людина може фіксувати погляд на очах співрозмовника, а також контролювати свої руки, не дозволяючи їм наближатися до лиця. Однак якщо брехун не так тренований, наприклад дитина, то обман можна легко дізнатися: руки його так і тягнуться до обличчя, загороджують рот і ніс, а очі бігають по сторонам.

  Звуження і розширення зіниць не підкоряється свідомості, а тому їхня реакція дуже чітко показує зацікавленість партнера в вас.Расшіреніе зіниць показує посилення інтересу до вас, про ворожість розповість їх звуження. Однак подібні явища необхідно спостерігати в динаміці, тому що розмір зіниці залежить також від освітленості. При яскравому сонці зіниці в людини вузькі, в темному приміщенні зіниці розширюються.

  Теорія нейролінгвістичного програмування стверджує, що з руху очей співрозмовника можна дізнатися, які саме образи зараз в свідомості людини і чим він зайнятий в даний момент: придумує або згадує.

  Якщо партнер дивиться наліво вгору або просто вгору, значить він занурений в зорові спогади. Такий погляд можна спостерігати у людини, що відповідає на питання «як виглядає сторублевий банкнота».

  Погляд у напрямку направо вгору видає зорове конструювання. Людина намагається уявити те, що він ніколи не бачив. Наприклад, спробуйте уявити вашого близького друга в скафандрі космонавта.

  Погляд наліво в сторону говорить про слухових спогадах. Наприклад, згадайте звуки рояля. Якщо погляд спрямований направо в сторону - це ознака слухового конструювання. Наприклад, уявіть, як розмовляють інопланетяни.

  Погляд наліво вниз - внутрішня розмова з собою.

  Погляд направо вниз або просто вниз видає кінестетичні уявлення. Наприклад, емоційні і відчутні. Саме туди направлений ваш погляд, коли ви згадуєте свої відчуття від м'якої теплого ліжка, в якій лежали.

  Для лівшів картина повністю протилежна.

  Уміння невимушено і непомітно спостерігати за очима співрозмовника, а також аналізувати результати нададуть вам неоціненну допомогу як в щоденних розмовах, так і в разі важливої ​​ділової бесіди.