Головна » Історія » Все найцікавіше про сир

  Все найцікавіше про сир

  Чи любите ви сир? Цей ароматний і корисний продукт є невід'ємною частиною сендвічів і бургерів, без нього неможливо уявити пасту або піцу, сир входить до складу багатьох салатів і навіть може бути використаний для приготування супу.

  Коли ж людству стали відомі секрети приготування сирів? Точної інформації з цього приводу немає, але передбачається, що вперше їжу, що нагадує сучасний сир спробували ще в первісні часи.

  Найбільш ймовірно, стародавні люди помітили, що кисле молоко не так уже й погано на смак. Оскільки видобуток молока була відома ще 5 тисяч років тому, швидше за все в цей же час і з'явився перший сир. Батьківщиною цього продукту в тому вигляді, в якому він відомий нам зараз, є Близький Схід. Бедуїни носили молоко в мішечках зі шкіри, де воно збовтують в дорозі і згорталося від спеки.

  Цікаві факти:

  Практично всі види сиру багаті такими вітамінами, як A, B, C, D, E, РР, а також прекрасно справляються зі зниженим апетитом і сприяють травленню.

  Норвежці люблять сир брюнуст. Він відрізняється коричневим кольором і солодким смаком. Такий ефект виходить за рахунок тривалого варіння молока і вершків. Що міститься в них цукор перетворюється в карамель і додає продукту настільки незвичайні якості.

  Виявляється, в 20 столітті сир не можна було назвати вегетаріанським продуктом. Фермент для його приготування добувався з шлунків новонароджених телят ... На щастя, вчені встигли створити аналог, і сьогодні телята можуть не побоюватися за своє життя.

  Настільки дорогі і смачні блакитні сири з пліснявою виготовляються за допомогою пеницилла, їстівного грибка. З нього ж свого часу був створений перший антибіотик - пеніцилін.

  Росія ж може похвалитися приготуванням однієї з найбільших сирних головок в світі. Цілий 721 кілограм смакоти.

  Більшого всього на експорті сиру заробляє Франція, але при цьому найбільше його виробляється в Німеччині, на другому і третьому місці опинилися Великобританія і Італія.

  Найдорожчий сир в світі можна знайти на сербських фермах, це сир на ослячу молоці.

  Здається, саме час приготувати бутерброд з сиром. Ставте лайк і діліться цікавою статтею з друзями - гурманами!