Головна » речі » Все найцікавіше про ґудзиках

  Все найцікавіше про ґудзиках

  Ґудзики давно стали звичною деталлю будь-якого гардероба. Ми настільки звикли до цього предмету, що буквально не помічаємо його. Однак за ним криється велика історія, досить несподіваний потенціал і безліч цікавих фактів. Про це ми і розповімо в нашій статті.

  Історія

  Як тільки люди одягли на себе перші шкури ще в кам'яному столітті, їм знадобилося чимось їх закріплювати. Для початку для цього використовувалися гілочки і колючки, а також дрібні кістки тварин. Але, якщо вивчити офіційну точку зору, ми дізнаємося, що прабатьком сучасної гудзики є фібула - шпилька для одягу часів античності.

  Пізніше швейні майстри придумали гудзики з навісними застібками, а ще пізніше - в прорізними. Починаючи з XVIII століття, гудзики стали не просто фурнітурою для зручності, але і прикрасою. Чим багатше була людина, тим більш майстерними і дорогими ґудзиками оформлялася його одяг. Для їх виготовлення використовувалися слонова кістка, червоне дерево, перли, дорогоцінні метали та діаманти.

  Цікаві факти

  Коли Наполеон Бонапарт привів свою армію в Єгипет, його солдати використовували свої гудзики в якості грошей. На деякий час вони навіть замінили єгиптянам їх власні монети.

  Взагалі, французи любили гудзики. Яскравий приклад - костюм Франциска l, французького короля. До нього було пришиті більше 13 тисяч гудзичків з золота.

  А ви помічали, що на чоловічих і жіночих одязі застібки розташовуються з різних боків? Основна версія свідчить, що на жіночих блузах і сукнях вони пришиті зліва, так як дівчат зазвичай одягали служниці. Чоловіки ж робили це самі, і їм було зручніше застібатися при розташуванні гудзиків справа.

  Можливості використання гудзиків не за призначенням

  Ці красиві кольорові штучки можуть стати окрасою не тільки для одягу. Ними можна декорувати різні предмети. Наприклад, вазу, рамку для фотографій або настінні годинники. Так ви різноманітність інтер'єр або створите унікальний подарунок своїми руками.

  Втім, і на тканини гудзики можуть зіграти незвичайну роль. Ними можна прикрасити подушки та килимки. З їх допомогою також можна відреставрувати стару річ, прикривши пляма або дірочку. В іграх з маленькими дітьми ці кольорові деталі також знадобляться. Наприклад, їх можна використовувати для вивчення рахунку. Або просто творити, створюючи вироби. За допомогою гудзиків можна навіть "писати" картини - це недорого і оригінально.

  Сподобалася стаття? Не забудьте поставити лайк і зробити репост!