Головна » їжа » Здорова їжа загальні правила приготування різних продуктів

  Здорова їжа загальні правила приготування різних продуктів

  В останні кілька десятиліть у нас на слуху фрази: "здорове харчування", "корисна їжа". Чудово, що людство потурбувалося про власне здоров'я, зробивши наголос на користь продуктів. Однак багато громадян, розмірковуючи над цим питанням, губляться в пошуках інформації про те, як правильно приготувати їжу, щоб вона не втратила своєї корисності, що не додала калорій та інше.

  Як зберегти низькокалорійні блюда з овочів?

  Прихильники низькокалорійного харчування радять готувати без використання рослинного масла: воно як мінімум додасть 120 калорій. Ця рекомендація стосується не тільки гасіння, варіння або запікання, але і свіжих салатів.

  Один з важливих вітамінних компонентів природних продуктів - наявність вітаміну С. Ступінь його "руйнування" безпосередньо залежить від способу готування. За даними дослідників, збереження вітаміну може знизитися на 15 і навіть 55 відсотків. У найбільшій кількості вітамін С зберігається, якщо блюдо готується в мікрохвильовці. Це відбувається тому, що в мікрохвильовій печі час приготування набагато менше, ніж на вогні. Саме під тривалим впливом високотемпературного режиму овочі втрачають корисні речовини.

  Взагалі, дієтологи радять не варити овочі, а приймати їх в свіжому вигляді, а так само в консервованому або замороженому. Часом корисні властивості овочів (і фруктів) в більшій мірі зберігаються, коли їх заморожують або консервують, так як втрата поживних речовин починається відразу після видалення з грядки.

  Корисність простих і складних вуглеводів

  Дослідники інститутів дієтології та харчування прийшли до висновку, що, вуглеводи, наприклад, макарони або рис, краще їсти не свіжоприготовленими, а охолодженими. При нагріванні, особливо повторному, вуглеводи втрачають корисні властивості.

  Готові прості вуглеводи при вживанні засвоюються в якості цукру, що викликає вироблення інсуліну, який в свою чергу породжує відчуття голоду. Охолоджені макарони або рис перетворюються з простих вуглеводів в складні. Останні руйнуються довше і по "поведінки" нагадують швидше клітковину, що не провокує інсулін. Тим самим продовжується відчуття ситості.

  Як отримати низькокалорійні білки?

  Джерелами білків з малим вмістом калорій є м'ясо і риба. Найбільш корисними будуть нежирні шматочки курятини або риби. Краще віддати їм перевагу, ніж яловичому стейку або бекону.

  Курку варто готувати в духовці, а рибу - на пару. При цьому використання масла звести до мінімуму або навіть нулю. Оптимальним варіантом стане приготування м'ясних / рибних страв у власному соку.

  Сподобалася стаття? Зробіть репост, щоб поділитися нею з друзями!